Adalet Bakanlığı 6 Bin İnfaz Koruma Memuru alacak

Adalet Bakanlığı 6 Bin İnfaz Koruma Memuru alacak

Bakanlık personel alımı kapsamında beklenen istihdam ilanları yayımlanmaya devam ederken; Adalet Bakanlığı bünyesinde 5 bin ile 6 bin arasında değişiklik gösterecek kontenjan dahilinde memur alımı yapılacağı bildirildi.

Uzun bir süredir beklenen bakanlık personel alımı kapsamında yer alan Adalet Bakanlığı kamu personeli alımı için gelişmeler yaşanıyor. Merakla beklenen Ceza ve Tevkifevleri Müdürlüğü istihdam ilanlarının bu ay yayımlanması bekleniyor.

2020 personel alımı dahilinde beklenen ve Adalet Bakanlığı bünyesinde yapılacağı açıklanan İnfaz Koruma Memuru alımları dahilinde yüksek sayıda kontenjan bekleyen adaylar için müjdeli haberler ve gelişmeler yaşanırken; 5 bin ile 6 bin arasında memur alımı yapılması üzerinde hesaplama yapıldığı ifade ediliyor.

10 Bin Personel Alımı İlanı Yayımlanacak

Adalet Bakanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere İnfaz Koruma Memuru alanında yapılacağı öngörülen 6 bin kişilik alımın ardından 4 bin kişilik kontenjan dahilinde bakanlığın farklı mevkii ve mertebelerinde de farklı unvanlarla kamu personeli alımı yapılacağı açıklandı.

İnfaz Koruma Memuru Başvuru Şartları Nelerdir?

Kurumun ve bakanlığın daha önce yaptığı ve standart olarak adaylardan talep ettikleri genel başvuru şartlarına göre; adayların güvenlik soruşturmalarının olumlu sonuçlanması gerekmektedir.

Sağlık Bakanlığına bağlı olarak hizmet vermeye devam eden tam teşekküllü Devlet hastaneleri üzerinden alınması zaruri olan sağlık kurulu raporu ile sağlıklı olduklarını belgeleyecek olan adayların; ayrıca; kamu haklarından mahrum kalmış olmamaları da gerekmektedir.

Başvuru yapmayı planlayan olan her adayın 31 yaşından küçük olması gerekirken; KPSS sınav puanı ile ilgili olarak yapılan açıklamalara göre; kurumun talep ettiği puan türünden en az 70 puan almış olmak şartı aranmaktadır.

En az lise mezunu olarak başvuru yapabilecek olan adayların fiziki özellikler dahilinde; Erkeklerde 170 cm. ve kadınlarda ise 160 cm. ‘den kısa boylu olmamak şartlarını haiz olması beklenmektedir.

Adalet Bakanlığı tarafından başvuru tarihleri için henüz resmi bir açıklama yapılmazken; adaylar için güncel başvuru kılavuzu şeklinde hazırlanacak olan metnin Eylül-Ekim 2020 dönemine dair yapılacak olan kamu personeli alım süreçlerinde gerçekleştirilmesi beklenmektedir.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
19 Yorum