Adalet Bakanlığı 60 Memur Alımı Başvuruları Nasıl Yapılır

Adalet Bakanlığı 60 Memur Alımı Başvuruları Nasıl Yapılır

Adalet Bakanlığı tarafında 60 memur alımı ilanı yayınlanarak başvuru kabul etmeye başlamıştır. Memur adayları bu alıma nasıl başvuru yapacak. İstihdam için başvuru şartları arasında neler olduğu detayları haberimizde…

Memur Alımı başvuruları 18 Eylül’de sona erecek.

Adalet Bakanlığı 60 memur alımı başvuruları nasıl yapılacağı ve şartları neler: Bakanlık farklı branşlarda alımı taşra ve merkez teşkilatına alacak.

Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu Başkanlığı personel alımı duyurulmuştur. Farklı alanlarda personel alımı olacak.

Adalet bakanlığı adli tıp kurumu başkanlığı personel alımı için belirlenen şartların sağlanması önemlidir. Tüm bu şartların sağlanması dışında, direkt olarak başvuru işleminin de istenen şekilde gerçekleşmesi sağlanmalıdır.

Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu Personel Alımı

Personel alımları hangi alanda olacak? Yapılacak olan alımlar için aynı zamanda hangi şartlar aranıyor? İşte yanıt.

Veri hazırlama ve kontrol işletmeni: Yapılacak olan alım 24 kişiliktir. İktisadi ve idari bilimler programından mezun olmak, ekonomi, finans, muhasebe ve finans, maliye, bilgi sistemleri, işletme gibi bölümlerden mezun olma şartı aranır. KPSS P3 puan türü üzerinden değerlendirme yapılacaktır.

Kimyager: 4 kişi kimyager alımı olacaktır. KPSS P3 üzerinden inceleme yapılacaktır. Başvuru olması için Kimya lisans programından mezun olmak gerekiyor.

Laborant: 9 kişi laborant alımı olacaktır. Yapılacak olan alım PATOLOJİ için 5 kişidir. Patoloji laboratuvar ön lisans programından mezun olmaktır. KPSS P93 üzerinden sıralama yapılır. TIBBİ laborant için ise sağlık laboratuvar teknikerliği ön lisans mezunu olmak gerekiyor. 4 kişi alım olacaktır ve KPSS P93 üzerinden değerlendirme olacak.

Sağlık Teknikeri: 18 sağlık teknikeri alınacaktır. Radyoloji, odyometri gibi alanlardan mezun olmak gerekiyor.

Tekniker: 3 adet tekniker alınacaktır. İnşaat, iklimlendirme gibi programlardan mezuniyet aranıyor.

Aşçı: 2 adet aşçı alınacaktır. Aşçılık, hazır yemek yemek pişirme gibi bölümlerden mezun olunması şartı aranıyor.

Sözlü sınavlara merkezi sınavdaki puana bakılarak, en yüksek puandan başlanarak alımın 10 katı kadar çağırılma olacaktır. 35 yaşını bitirmemiş olmak, kamu haklarından mahrum olmamak gibi şartların sağlanması gerekiyor. Adalet Bakanlığı Adli tıp kurumu personel alımı şartları sağlandığında, başvurunun tamamlanması söz konusu olacaktır.

Başvuru tarihi; 18 Eylül 2020 Cuma günü saat 17.00’da bitiyor.

Adalet Bakanlığı adli tıp kurumu personel alımı başvurusu istenen şartlara uygun olmanız durumunda kurumun (Adli Tıp Kurumu) internet adresinden yapılabilir. Başvuru işleminin gerçekleşmesi ile sonucu online takip edebilirsiniz.

Başvuru kılavuzu

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum