Adalet Bakanlığı 810 İcra Katibi Alımı Uygulama Metinleri

Adalet Bakanlığı 810 İcra Katibi Alımı Uygulama Metinleri

26 Ocak 2017 Tarihinde Adalet Bakanlığı Tarafından 810 İcra Katibi Alımı İçin Uygulama Metinleri Yayınlandı. İşte Adayların Sorumlu Olduğu İcra Katipliği Metinleri.

Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü 'nce 26 Ocak 2017 tarihinde yapılan açıklamaya göre 810 İcra Katibi alımı uygulama metinleri yayınlandı.

Adalet Bakanlığı açıklamas: 04 Şubat 2017 tarihinden itibaren yapılacak olan icra kâtipliği uygulama sınavında kullanılacak metinler aşağıdaki linkte verilmiştir.
 
İcra Müdür ve Yardımcıları ile İcra Kâtiplerinin Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinin “İcra kâtipliğine atama şartları” başlıklı 3/A maddesinin (i) bendi, “Uygulama sınavından en az bir hafta önce Bakanlık internet sitesinde ilan edilecek yazılı metinler arasından, sınav sırasında her bir grup için komisyon tarafından çekilecek kura sonucu belirlenen metinden daktilo veya bilgisayarla; verilen metne sadık kalınmak ve anlam bütünlüğü korunmak suretiyle, kelime ve cümle tekrarına yer vermeden ve yanlış yazılan kelime sayısı toplam yazılan kelime sayısının yüzde kırkından fazla olmayacak şekilde üç dakikada en az doksan kelime yazmak,” hükmünü amirdir.
 
Bu itibarla; Adayların, uygulama sınavında yazacakları metinleri sınav komisyonu tarafından kura ile tespit edilerek kendilerine verilen metne sadık kalacak şekilde yazmaları gerekmektedir.

Verilen metinler, adaylara kolaylık sağlaması için sadeleştirilmiştir. Bu itibarla uygulama sınavı sırasında adaylar tarafından metin dışı kelime ilavesi yapılmamalıdır.

Metin içindeki (ile, ve, de, da gibi) bağlaçlar da bir kelime olarak kabul edilecektir.

Adayların metinlerde yer alan imla kurallarına (Büyük küçük harf, paragraf başı, nokta gibi) riayet etme zorunluluğu bulunmamaktadır.

Her hâlükârda, adayların yazmış olduğu metinlerdeki yanlış yazılan kelime sayısının aynı metinde yer alan toplam kelime sayısının yüzde kırkından fazla olması halinde, aday başarısız sayılacaktır.
 
Adalet Bakanlığı 810 İcra Katibi Alımı Katiplik Metinleri resmi internet sitesinden yayınlandı.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.