Adalet Bakanlığı 814 İcra Katibi Sözleşmeli Personel İlanı

Adalet Bakanlığı 814 İcra Katibi Sözleşmeli Personel İlanı

Kamu personeli alımları dahilinde beklenen bakanlık memur alımı ve sözleşmeli personel alımı kapsamında güncel kılavuz yayımlandı. İcra Katibi unvanı ile yapılacak olan personel alımı için 814 kontenjan açıldı. Detaylar haberimizde…

Kamu kurum ve kuruluşları bünyesinde yapılacak olan memur alımı ile sözleşmeli personel alımı başvuru süreci dahilinde beklenen yüksek sayıdaki istihdam ilanların yönelik başvuru kılavuzu yayımlandı. Adalet Bakanlığı tarafından 23 Şubat 2021 tarihi itibari ile detaylı açıklamalar yapıldı.

İcra Katibi Alımı

Adalet Bakanlığı birimlerinde hizmet vermek üzere istihdam edilecek olan 814 adayın 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında görevlendirileceği ilan edilmiş olup; İcra Müdür ve Yardımcıları ileİcra Kâtiplerinin Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğine uygun olan adayların tercih edileceği beyan edildi.

Başvuru Süreci

Başvuru kılavuzunun resmi gazete üzerinden yayımlanma tarihi olan 23 Şubat 2021 itibari ile başvuru sürecinin başladığı da açıklanmış olup; adayların ilgili süreç kapsamında en geç 12 Mart 2021 tarihine kadar başvurularını devam ettirmesi gerekmektedir.

Başvurular Nasıl Yapılır?

Haberimizin sonunda yer alan başvuru kılavuzunda detaylı görselleri ile açıklanan başvuru sürecine katılmak için her adayın e-devlet üzerinden giriş yapması gerekmektedir. T.C kimlik numarası ve e-devlet şifresi ile giriş yapacak olan adayların e-devlet ara butonuna Adalet Bakanlığı yazması ve listelenen linklerden ilgili bölüme giriş yaparak online başvuru yapması gerekmektedir.

Başvuru Şartları

Başvuruların yapılması için Türk vatandaşı olmak, 1 Ocak 1985 sonrası doğum tarihine sahip olmak, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma suçlarından hüküm giymemiş olmak ve ayrıca En az lise veya dengi okul mezunu olup, örgün öğretim yoluyla verilen daktilo ya da bilgisayar dersini başarıyla tamamladığını belgelemek şartları aranmaktadır.

Yazılı sınav uygulaması yapılacak olup başvurular için KPSS asgari puan şartlarına uygun olan adayların başvuruları dikkate alınacaktır.

2020 Ocak ayı itibari ile 35 yaşını doldurmamış olan adayların başvuruları geçerli olacaktır. Şehir ve kontenjan dağılımlarına göre talep edilen mezuniyet bilgileri uyarınca; , lisans mezunları için 2020 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS-2020) KPSSP3, ön lisans mezunları için 2020 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS-2020) KPSSP93, ortaöğretim mezunları için 2020 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS-2020) KPSSP94 puan türünden 70 puan almış olmak şartı aranmaktadır.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
13 Yorum