Adalet Bakanlığı 9 Bin 500 Personel Alacak

Adalet Bakanlığı 9 Bin 500 Personel Alacak

Adalet Bakanu Bekir Bozdağ Açıkladı. Adalet Bakanlığı 5.700 personel alımına kimler başvurabilecek, Adalet Bakanlığı 5 bin 700 personel alımı nasıl yapılacak.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Adalet Bakanlığı plan ve bütçe komisyonunda yapılan görüşmeler sonrasında 5.870 personel alımı yapacağını duyurdu. Memur alımlarının 2016 yılının sonunda olacağını duyuran Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, yargının personel ihtiyacına dikkat çekti.

Adalet Bakanlığı 5 bin 870 personel alımı yapacağını açıkladı. 2017 yılı TBMM Plan ve Bütçe görüşmelerinde Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın açıklamalarıyla Adalet Bakanlığı bünyesine 5 bin 870 memur alımı yapılacağı duyuruldu. Personel ihtiyacının karşılanması için 2017 yılının sonunda toplamda 5 bin 870 kişinin alınacağını ifade eden Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, bu alımlardan hakim ve savcı olan kısmının 2016 yılı sonlarında yapılacağını açıkladı. Hakim ve Savcı alımlarında bu yıl toplam 3 bin 800 personel alınacak.

Yargının hâkim, savcı ve personel ihtiyacının giderilmesine yönelik çok önemli adımlar atıldığını, son 13 yılda hâkim ve savcı sayısı %68 oranında, personel sayısının ise % 100’ün üzerinde artırıldığını, 2016 yılı sonunda 3.800 hakim ve savcı ile 2017 yılı içerisinde de 5.870 yardımcı personel alımı yapılacağınıbildirdi.

Adalet Bakanlığı 5 bin 700 personel alımı nasıl yapılacak: Adalet Bakanlığı personel ihtiyaçlarını açıktan atama yoluyla yapmaktadır. Öncelikle personel alımı ilanları yayınlayacak, yayınlanan ilanlara başvurular alınacak ve sonrasında sınav safası başlayacak. Şoförlük, Zabıt Katipliği gibi unvanlarda uygulama sınavı ile sözlü mülakat. Geriye kalan tum unvanlarda direk mülakat sınavı yapılacaktır.

Adalet Bakanlığı 5.700 personel alımına kimler başvurabilecek: Adalet Bakanlığı alımlarında bölüm şartı aranmaksızın Lise, Önlisans ve Lisans mezunları arasından KPSS Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 70 puan alanlar başvurabilmektedir. Ayrıca bazı unvanlarda 30 bazı unvanlarda en fazla 35 yaşına kadar başvuru alınmaktadır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
12 Yorum