Adalet Bakanlığı 950 Hakim ve Savcı Alımı Yapacak

Adalet Bakanlığı 950 Hakim ve Savcı Alımı Yapacak

Adalet Eski Bakanı Bekir Bozdağ hakim ve savcı kadrolarını da dahil etmek koşuluyla 11 bin personel alımı yapılacağını duyurmuştu. Adalet Bakanlığı 300 memur alımı 17 Ağustos 2017 tarihinde yayınlanmış ve onun ardından 950 hakim ve savcı alımı yayınlanmış

Adalet Eski Bakanı Bekir Bozdağ, 2017 yılında hakim, savcı, infaz memuru, zabıt katibi, şoför kadrolarına toplamda 11 bin personel alımı yapacağını duyurmuştu.

Adalet Bakanlığı 17 Ağustos 2017 tarihinde 300 memur alım ilanı yayınladı. 300 memur alımında 194 sözleşmeli zabıt katibi, 90 sözleşmeli mübaşir ve 16 sözleşmeli teknisyen kadroları ayrılmıştır.

Sözleşmeli mübaşir ve teknisyen alımına en az lise veya dengi okul mezunu adaylar başvuru yapabilmektedir. Zabıt katibi alımında ise fakülte ve yüksekokulların bilgisayar, adalet meslek yüksekokulları, meslek yüksekokullarının adalet bölümü veya adalet meslek lisesi ya da lise veya dengi okul mezunu olma şartı yer almaktadır.

Adalet Bakanlığı’nın yayınlamış olduğu 300 memur dışında 950 hakim ve savcı alımı da yayınlamıştır. Müjdeyi de Adalet Yeni Bakanı Abdülhamit Gül vermiştir.

Abdülhamit Gül yaptığı açıklamada, 950 yeni hakım ve savı alınacağını ve bu alımları yapmak için 24 Aralık 2017 tarihinde sınav yapılacağını belirtti.

Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü de bu konu hakkında bir açıklamada bulundu. Yapılan açıklama kapsamında yazılı yarışma ve mülakat sonuçlarına göre 9-5 dereceli kadrolara 950 hakim ve savcı alınacağı duyuruldu. Sınav başvuru süresi ve koşullarının gelecek günlerde ilan edileceği de belirtildi.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.