Adalet Bakanlığı Açıktan Atama İle Personel Alımı

Adalet Bakanlığı Açıktan Atama İle Personel Alımı

Adalet Bakanlığı Tarafından 330 İcra Kâtibi Alımı İçin İlan Yayınladı. En az lise mezunları arasından KPSS en az 70 puan almış olanlar başvurabilecektir. Açıktan atama şeklinde uygulamalı ve sözlü sınav ile alım yapılacaktır.

Adalet Bakanlığı personel alımına devam etmektedir. Farklı dönemlerde farklı unvanlarla açıktan atama şeklinde alım yapan kurum son yayınladığı ilanda toplam 330 kişi istihdam edileceğini duyurdu. İcra kâtibi unvanı ile alım yapılacak olup, 28 Aralık 2015 tarihinde başlayacak olan başvurular 08 Ocak 2016 tarihinde sona erecektir.

İcra kâtibi alımı için 1979 yılı ve sonrası doğumlu olanlar başvuru yapabilecektir. Merkezi sınavda KPSS en az 70 puan almış olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak şart. Bay adaylar için bir diğer şart Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş olmak. En az lise veya dengi okul mezunu olup, örgün öğretim yoluyla verilen daktilo ya da bilgisayar dersini başarıyla tamamladığını belgelemek veya başvuru tarihinde Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı veya kamu kurumu ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip olmak.

Başvurular istenen belgelerle beraber Mahalli Cumhuriyet başsavcılıkları aracı kılınarak sunulacak başvuru evrakı, masrafı ilgilisinden alınmak suretiyle aynı gün DYS üzerinden ve fiziki olarak acele posta servisiyle (APS) sınav birimine gönderilecektir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.