Adalet Bakanlığı - CTE 18 Bin 305 Sözleşmeli Personel Alımı! Branşlar - Şartlar

Adalet Bakanlığı - CTE 18 Bin 305 Sözleşmeli Personel Alımı! Branşlar - Şartlar

Adalet Bakanlığı - Ceza ve Tevkifevleri CTE Genel Müdürlüğü CTE’ler için 81 şehirde 18 bin 305 yeni kamu personeli alımı yapılacak. Farklı branşlarda kamu personel atama kadroları neler olacak? İşte detaylar.

Adalet Bakanlığı bünyesinde tüm adliyelere, Ceza ve Tevkifevleri CTE Genel Müdürlüğüne 81 şehirde 18 bin 305 yeni kamu personel alımı yapılacak. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın açıklamasından sonra adaylar hangi branşlara atama yapılacağını araştırıyor. İşte son atamada ve bu atamada da benzer kadrolara memur alımı yapılacak branşlar, başvuru şartları ve adayların önemli 2 talebine dair detaylar.

Adalet Bakanlığı personel alımı yapılacak branşlar

Sözleşmeli personel merkez ve merkez atamalı taşra teşkilatına aşçı, kaloriferci, şoför alımı, istatistikçi alımı, hizmetli, teknisyen alımı, tekniker alımı, mühendis alımı, psikolog alımı, sosyal çalışmacı, koruma ve güvenlik görevlisi alımı yapılmıştı. Öte yandan diğer bir ilanda da sözleşmeli zabıt katibi, mübaşir, koruma ve güvenlik görevlisi, teknisyen, işaret dili tercümanı, şoför, aşçı ve hizmetli ataması yapıldı.

Ceza ve Tevkifevleri CTE personel alımı yapılacak branşlar

Ceza ve Tevkifevleri CTE için infaz ve koruma memuru, büro personeli (ceza infaz kurumu kâtibi), hemşire, teknisyen, destek personeli (şoför), destek personeli (aşçı), destek personeli (kaloriferci) alımı yapılmıştı. Ayrıca diğer bir ilanla psikolog, öğretmen, sosyal çalışmacı, veteriner, mühendis (inşaat), mühendis (gıda) ve fizyoterapist alımı da yapıldı. Bu atamada da benzer kadrolara başvurular alınacak. Adalet-CTE bünyesinde 5. İlanda ise sözleşmeli icra katibi alımı yapıldı. Bu atama döneminde de benzer atamalar yapılacak.

Adalet-CTE başvuru genel şartları - talepler

Başvuru için T.C. vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak, askerlikle ilişiği bulunmamak, KPSS’den lise, önlisans ve lisans mezunları için en az 70 puan almış olmak, İnfaz Koruma Memuru ile Koruma ve Güvenlik Personeli alımı için 30, diğer kadrolar için 35 yaşını bitirmemiş olmak gerekiyor.

Adayların en başlıca değiştirilmesini ve esnetilmesini beklediği talep KPSS 70 puan şartının 50 olarak güncellenmesi isteniyor. Öte yandan İKM alımında yer alan 30 ile diğer kadrolarda olan 35 yaş şartının 40 ya da 45 olarak güncellenmesi bekleniyor.

Sizler de HEMEN bu haberimize YORUM ve GÖRÜŞLERİNİZİ yazabilirsiniz.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
94 Yorum