Adalet Bakanlığı CTE 200 Şoför Alımı Kazananların Listesi

Adalet Bakanlığı CTE 200 Şoför Alımı Kazananların Listesi

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Genel Müdürlüğü Tarafından Yayınlanan 200 Kadrolu Şoför Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı. Kazanan adaylar en geç 9 Mart 2017 tarihine kadar teslim etmeleri gerekmektedir.

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü 'nce 200 kişi şoför alınacağı duyurulmuş, 30 Aralık 2016 tarihine kadar başvurular alınmıştı. 

Alım yapılacak iller ve kontenjanlar: ANKARA Sincan Açık Ceza İnfaz Kurumu 50, ANTALYA Antalya L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu 10, BAKIRKÖY Silivri Açık Ceza İnfaz Kurumu 45, BURSA Bursa H Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu 10, DENİZLİ Denizli D Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu 10, DÜZCE Düzce T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu 5, HATAY Hatay Açık Ceza İnfaz Kurumu 10, İZMİR İzmir Açık Ceza İnfaz Kurumu 50, MANİSA Manisa T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu 10 kişi olarak belirlenmişti.

CTE 200 şoför alımı şartları şöyle belirlenmişti : En az lise veya dengi okul mezunu olmak, E sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. Merkezi sınavdan (KPSS) en az 70 puan almak, Yapılacak sınavın son başvuru tarihi olan 30 Aralık 2016 itibariyle 18 yaşını doldurmuş olmak; adayların merkezî sınavın (KPSS-2016) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle; ise 35 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1981 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebildi.)

Başvurularda, lisans mezunları için 2016 KPSSP3, önlisans mezunları için 2016 KPSSP93, ortaöğretim mezunları için 2016 KPSSP94 puanı esas alınmak kaydıyla Kamu Personeli Seçme Sınavından 70 ve daha yukarı puan almış olma şartı aranmakta olup en az 70 puan alıp başvuranlar arasından on katı aday sözlü sınava çağrıldı.

Şoför kadrolarına ilişkin sözlü sınav 13 Şubat 2017 ve devam eden günlerde yapıldı. Sözlü ve uygulamalı olarak sınavlar yapıldı. Sözlü sınav konuları: İlgilinin atanacağı kadronun gerektirdiği mesleki bilgi (40 puan), Atatürk ilkeleri ve inkılâp tarihi (20 puan), Genel kültür (20 puan), Bir konuyu kavrama ve ifade yeteneği (20 puan) olarak belirlendi.

Adalet Bakanlığı Ceza ce Tevkifevleri Genel Müdürlüğü 200 şoför alımı sonuçları her adliyenin kendi sayfasından yayınlandı. İlk olarak yayınlanan Ankara Adliyesi Sincan Açık Ceza İnfaz Kurumu 50 şoför alımı başvuru sonuçları için Ankara Adliyesinin resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Farklı iller için o ilin adliye sayfasından sonuçları öğrenebilirsiniz.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.