Adalet Bakanlığı CTE 202 Memur Alımı İnternet Başvuru Ekranı Açıldı

Adalet Bakanlığı CTE 202 Memur Alımı İnternet Başvuru Ekranı Açıldı

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü memur alımı başvuru ekranı açıldı. Kamu personeli 202 sözleşmeli memur alımı süreci başladı. Kimler başvuru yapabilecek.

Adalet Bakanlığı 2021 yılı memur alımı kapsamında son kalan kontenjanlar için başvurular alınmaya başladı. CTE 202 yeni memur alımı gerçekleştiriyor. Bakanlığı bünyesinde CTE 202 memur alımlarına kimler başvuru yapabilecek. Detaylar ve “başvuru ekranı” bu haberimizde yer alıyor.

Başvurular Nasıl Olacak?

Adalet Bakanlığı İş Başvurusu ekranı üzerinden adaylar başvurularını 16 Nisan 2021 tarihine kadar yapabileceklerdir. Başvurularla ilgili olarak her aday sadece bir unvan için başvuru yapabilecektir. E-Devlet şifresi ile adaylar başvurularını bireysel olarak yapmaları gerekiyor. Başvurular sadece online olarak yapılacaktır.

Memur Alımı Kontenjan Dağılımı

37 öğretmen alımı, 108 psikolog alımı, 48 sosyal çalışmacı alımı ile 5 fizyoterapist, 2 veteriner ve 2 inşaat mühendisi alımı olmak üzere 202 kadroya başvurular alınacak.

Başvuru Genel ve Özel Şartları

Adayların 657 DMK'da yer alan başvuru genel şartlarını taşıması gerekiyor.  Tüm adayların 2020 yılı KPSS B grubu KPSSP3 puan türünde puana sahip olmak gerekmektedir.

Mezuniyetler

Psikolog alımları için Psikoloji lisans programından mezun olmak gerekiyor.

Sosyal Çalışmacı alımları için Sosyal Hizmetler lisans programından mezun olmak gerekiyor.

Veteriner alımları için Veteriner lisans programından mezun olmak gerekiyor.

Fizyoterapist alımları için Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon lisans programından mezun olmak gerekiyor.

Mühendis alımları için İnşaat Mühendisliği lisans programından mezun olmak gerekiyor.

Öğretmen alımları için MEB’e bağlı eğitim kurumlarına öğretmen olarak atanacakların atamalarına esas olan alanlar ile mezun oldukları yüksek öğretim programları ve aylık karşılığı okutacakları derslere ilişkin ilân tarihindeki çizelgede sayılan yüksek öğretim programından mezun olanlardan eğitim fakültesi mezunları dışındaki bölümler için sınıf öğretmenliği sertifikası veya pedagojik formasyon belgesi bulunmak veya alanı ile ilgili ortaöğretim alan öğretmenliği tezsiz yüksek lisans programını bitirmiş olmak gerekiyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.