Adalet Bakanlığı CTE 2954 Personel Alımı Başvuru Sonuçları

Adalet Bakanlığı CTE 2954 Personel Alımı Başvuru Sonuçları

Kamu Personeli Alımı Haber Sitesi Olarak Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Taşra Teşkilatına Alınacak Olan 2954 Personel Alımı Başvuru Sonuçlarını 22 Nisan 2016 Tek Sayfada Sizlere Ulaştırıyoruz.

29 Mart 2016 Tarihinde Adalet Bakanlığı CTE Ceza Ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Taşra Teşkilatına Sözleşmeli (657 Sk. 4/B) Personel Alımı İlanı Yayınlandı. 2.954 personel alımı yapılacağı duyurulmuştu. Başvurular 15 Nisan 2016 tarihinde sona erdi. Sonuçları öğrenmek için en alttaki linkleri kullanabilirsiniz. Sonuç açıklanmayan bölgeler gün içerisinde muhakkak açıklanacaktır, takip etmeye devam ediniz.

Sözlü sınava katılacak teknisyen, sağlık memuru, aşçı, kaloriferci adayları, ile uygulama sınavına katılacak büro personeli (ceza infaz kurumu katibi), şoför ve boy-kilo ölçümüne katılacak infaz ve koruma memuru adayları sözlü sınavdan önce 22 Nisan 2016 tarihinde komisyonlarda, varsa Cumhuriyet başsavcılığı internet sayfalarında yayınlanacak olup, ayrıca yazılı bildirim yapılmayacaktır. Sınava katılma hakkını elde edemeyen başvuru sahiplerine herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır.

İnfaz ve koruma memurları için ilan edilen pozisyon sayısının 5 katı aday içerisinden boy ve kilo şartını taşıyanlar sözlü sınava katılmaya hak kazanacaktır. Sözlü sınava katılmaya hak kazanan infaz ve koruma memuru adaylarının boy ve kilo ölçümleri 28-29 Nisan 2016 tarihlerinde yapılacaktır. Boy kilo ölçümüne katılmayanların mazeretleri kabul edilmeyecek, sözlü sınava katılamayacaklardır.

Sözleşmeli büro personeli (ceza infaz kurumu katipliği) uygulama sınav tarihi: 02 Mayıs 2016 günü adayların daktilo veya bilgisayar ile vuruş hesabı yapılmadan üç dakikada yanlışsız olarak en az doksan kelime yazıp yazmadıklarının tespiti için uygulama sınavı yapılacaktır. Belirtilen günde uygulama sınavının bitirilememesi halinde takip eden günde sınava devam edilecektir.

Şoförler için uygulama sınav tarihi: 04 Mayıs 2016 tarihinde yapılacaktır. Belirtilen günde uygulama sınavının bitirilememesi halinde takip eden günlerde sınava devam edilecektir.

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması: ilan edilen pozisyon sayısının Yönetmelikte belirtilen katları içerisine giren ve 28 Nisan 2016 tarihinde isimleri ilan edilen adayların, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formunu (EK-3) doldurarak (4 adet) en geç 06 Mayıs 2016 tarihine kadar sınavı yapacak olan ilgili adalet komisyon başkanlığına teslim etmeleri gerekmektedir.

Sözlü sınav tarihi: Sözleşmeli infaz ve koruma memuru, büro personeli (ceza infaz kurumu katipliği), teknisyen, diğer sağlık personeli (sağlık memuru), destek personeli (şoför, aşçı ve kaloriferci) sözlü sınavı 16 Mayıs 2016 ve devam eden günlerde yapılacaktır. Alınacak personel sayısı ve unvanına göre sözlü sınavın tarihleri sınavı yapacak ilgili komisyonca belirlenerek ilan edilecektir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
18 Yorum