Adalet Bakanlığı CTE Kamu Personeli Alımı 2016

Adalet Bakanlığı CTE Kamu Personeli Alımı 2016

Adalet Bakanlığı Ceza Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Tarafından Personel Alımı İçin İlan Yayınladı. 60 Psikolog ve 3 Veteriner Olmak Üzere Toplam 63 Kişi İstihdam Edileceği Bildirildi.

31 Aralık 2015 Tarihinde Adalet Bakanlığı Ceza Tevkifevleri Genel Müdürlüğü personel alımı için ilan yayınladı. Başvurular 18 - 27 Ocak 2016 tarihleri arasında başvuru formu doldurularak istenen belgelerle beraber kuruma gönderilerek yapılacaktır. 

Alım şartları şöyle: 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu genel şartlarına haiz olmak. Psikolog kadrosuna başvuracak adaylar için psikoloji lisans, veteriner kadrosuna başvuracak adaylar için veteriner hekimliği bölümünden Üniversite düzeyinde mezun olmak. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanması gereklidir. 2014 yılında yapılan KPSS LİSANS sınavına katılıp KPSSP3 puan türünden en yüksek puan alan adaydan başlanarak 300 psikolog ve 15 veteriner adayı sözlü sınava hak kazanacaktır.

Adaylara sözlü sınavda neler sorulacak: İlgilinin atanacağı kadronun gerektirdiği mesleki bilgi 40 puan, Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi 20 puan, Genel kültür 20 puan, Bir konuyu kavrama ve ifade yeteneği 20 puan olmak üzere 100 puan üzerinden değerlendirmeye tabii tutulacaktır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum