Adalet Bakanlığı CTE Memur Alımı Başvuru İlanı! Ocak 2021

Adalet Bakanlığı CTE Memur Alımı Başvuru İlanı! Ocak 2021

Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü CTE 2021 yılı memur personel alımları kapsamında başvuru ilanı yayımlandı. CTE personel alımı başvuru şartları, başvuru süreci ve tüm detaylar bu haberde.

2021 yılı Ocak ayı memur personel alımları kapsamında Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri CTE Genel Müdürlüğü ü-bünyesinde yeni memur alımları için başvuru ilanı yayımlandı. Ocak 2021 başvuruları kapsamında CTE yeni personel alımına dair tüm detayları ve başvuru sürecini bu haberimizde hazırladık.

İşte CTE Personel Alımı Başvuru İlanı Detayları

CTE için 9, 10, 11 ve 12. Derece kadrolar için 160 kadrolu kamu personeli ceza infaz kurumu katibi alımları yapılacak. CTE katip alımı başvurularına kimlerin başvuru yapacağına dair tüm önemli başvuru bilgileri ise şu şekildedir:

cte-katip.jpg

3200 Adaya Çağrı Yapılacak

KPSS 70 puan üstünlüğüne göre yapılacak başvurularda 20 katı aday uygulama sınavına çağrılacak. Uygulama sınavında başarılı olan üç katı aday ise sözlü sınava çağrılacak.

CTE Katip Alımı Başvuru Süreci

Adaylar başvurularını 18 Ocak ile 5 Şubat 2021 tarihleri arasında yapabileceklerdir. Başvurular “Adalet Komisyonu Başkanlıklarından” veya “Bakanlık internet sitesinden” temin edilecek EK-1 başvuru formu doldurularak yapılacaktır. İlgili başvuru formunun sınav yapacak “adalet komisyonu başkanlığına” veya “bir adli yargı ilk derece mahkemesi adalet komisyonu başkanlığına” verilerek başvurular tamamlanacaktır.

Başvuru formuna eklenecek belgeler: Adaylar başvur formu ile birlikte öğrenim belgesi ve sınav sonuç belgesinin aslı veya noter onaylı sureti ya da komisyon başkanlığınca onaylı örneği ile birlikte başvuru yapacaklardır. Askerlikten muaf olan adaylar muafiyetlerine ilişkin sağlık raporu veya bedelli askerlik belgesini de forma ekleyeceklerdir.

Tek Komisyona Başvuruya DİKKAT!

CTE katip alımı için adaylar aynı ya da farklı komisyona başvurulması durumunda yapılan tüm başvurular geçersiz sayılacak, bu şekilde sınava girenler kazanmış olsalar dahi yerleştirme işlemleri yapılmayacaktır.

Memur Alımı KPSS Şartı

CTE zabıt katibi alımı için başvurularda, lisans mezunları için 2020 KPSSP3, önlisans mezunları için 2020 KPSSP93, ortaöğretim mezunları için 2020 KPSSP94 puanı esas alınmak kaydıyla Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSS en az 70 almış olmak gerekiyor.

CTE Memur Alımları Genel ve Özel Şartları

CTE katip alımları için başvuru genel şartları yanı sıra başvuru özel şartları da bulunmaktadır. CTE memur alımı başvuru özel hükümleri şu şekildedir:

Mezuniyet Şartı

Fakülte veya yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet meslek yüksekokulu veya meslek yüksekokullarının adalet, adalet ön lisans veya ceza infaz ve güvenlik hizmetleri programı, lise veya meslek liselerinin adalet alanı ve ilgili mevzuat uyarınca bunlara denkliği kabul edilen program veya alanları ile diğer lise ve dengi okulların bilgisayar veya bilişim teknolojileri alanlarından mezun olmak gerekiyor. Bu maddede sayılan öğretim kurumlarından mezun olanlardan daktilo veya bilgisayar sertifikası istenmeyecektir.

Ayrıca en az lise veya dengi okul mezunu olup, daktilo ya da bilgisayar dersini başarıyla tamamladığını belgelemek veya son başvuru tarihi itibarıyla Millî Eğitim Bakanlığınca onaylı veya kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip olmak gerekiyor. Örgün eğitim yoluyla verilen bilgisayar ya da daktilografi dersini başarıyla tamamladığını resmi olarak belgeleyenlerden daktilo veya bilgisayar sertifikası istenmeyecektir.

CTE Memur Alımı Başvuru Kılavuzu.

YouTUBE Kanalımız Yeni!

Güncel tüm iş ilanlarına ulaşmak için (Kamu Personeli Alımı) cep uygulamasını indirerek veya Facebook sayfasını takip ederek anında ilanlardan haberdar olabilirsiniz.

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum