Adalet Bakanlığı En Az İlkokul Mezun Tercüman Alımı İlanları

Adalet Bakanlığı En Az İlkokul Mezun Tercüman Alımı İlanları

Adalet Bakanlığı tarafından Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonuna tercüman alımı yapılacağı ilan edildi. Adalet Bakanlığı en az ilkokul mezun tercüman alımı ekim ayı ilanları arasında yer alıyor. 13 farklı branşta alım gerçekleşecektir.

Adalet Bakanlığı ekim ayı en az ilkokul mezunu tercüman alımı ilanları yayınlanıyor. Başvuruları Ekim ayı sonuna kadar yapılacak. T.C. Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu tercüman alımı başvuru koşulları arasında neler bulunduğu yayınlandı.

T.C. Karaman Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu İlanı
Azerice, Almanca, Arapça, Afgan Dili – Peştuca, Flemenkçe, Fransızca, İngilizce, Kürtçe, Osmanlıca, Rusça, İşaret Dili ve Farsça dilleri olarak tercüman alınacak.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması. Başvuru tarihinde fiil ehliyetine sahip olması. En az ilkokul mezunu olması. Başvuru tarihinde on sekiz yaşını tamamlamış olması gerekiyor.

Affa uğramış ya da ertelenmiş olsalar bile Devlete ve adliyeye karşı işlenen suçlar, 12/4/1991 tarihli ve 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununda yer alan suçlar ile basit ve nitelikli zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflâs veya kaçakçılık, resmî ihale ve alım satımlara fesat karıştırma suçlarından hükümlü olmaması veya hakkında hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmemiş olması gerekiyor.

Disiplin yönünden meslekten ya da memuriyetten çıkarılmamış veya sanat icrasından yasaklanmamış olması. Komisyonun bağlı bulunduğu il çevresinde oturması veya bir meslekî faaliyeti icra etmesi. Başka bir komisyonun listesinde kayıtlı olmaması gerekir.

Başvuru Yeri ve Şekli

Tercüman olarak listeye kaydolmak isteyenlerin 8 Ekim 2020 tarihinden 31 Ekim 2020 tarihine kadar Karaman Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonuna veya Komisyona gönderilmek üzere mahallî Cumhuriyet Başsavcılıklarına bir dilekçe ile şahsen başvurmaları gerekmektedir. Mahallî Cumhuriyet başsavcılıklarına verilen belgeler UYAP üzerinden komisyonumuza gönderilecektir.

Belgelerin asılları veya mahallî Cumhuriyet Başsavcılıklarınca tasdik edilen örnekleri ayrıca Komisyona ulaştırılacaktır. 31 Ekim 2020 tarihinden sonra verilen dilekçeler değerlendirmeye alınmayacaktır.

Başvuru dilekçesine Komisyonca istenilen belgeler eklenir. Başvuru dilekçesinde ayrıca bilirkişiye ait banka hesap bilgilerinin belirtilmesi gerekir.

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum