Adalet Bakanlığı En Az Lise Mezunu 300 Memur Alımı

Adalet Bakanlığı En Az Lise Mezunu 300 Memur Alımı

Adalet Bakanlığı tarafından yayınlanan personel alımı ilanında en az lise mezunu 300 personel alımı yapılacağı duyuruldu. İlk defa atanacak adaylar için son başvuru tarihi 5 Eylül 2017 tarihi olarak belirtilmiştir. Adalet Bakanlığı en az lise mezunu 300 m

Adalet Bakanlığı tarafından yayınlanan personel alımı ilanında 194 sözleşmeli zabıt katibi, 90 sözleşmeli mübaşir ve 16 sözleşmeli teknisyen olmak üzere toplada 300 memur alımı yapılacağı duyuruldu.

Başvuru yapmak isteyen adayların son başvuru tarihi olan 5 Eylül 2017 tarihine kadar Ankara, İstanbul ve İzmir adalet komisyonu başkanlıklarına veya mahalli Cumhuriyet başsavcılıklarına yapılması gerekmektedir. Posta veya diğer yollarla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

En az lise mezunu adayların başvuru yapabileceği Adalet Bakanlığı 300 memur alımı ilanı için adaylarda aranan şartlar şu şekilde belirtilmiştir:

Adaylarda aranan genel şartlar: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 1 Ocak 1981 ve sonrası doğumlu olmak (lise, ön lisans ve lisans adayları için), askerlikle ilişiği bulunmamak, kamu haklarından mahrum olmamak ve güvenlik soruşturması olumlu olmak olarak belirtilmiştir.

Sözleşmeli mübaşir alımı için: Adayların en az lise veya dengi okul mezunu olmaları gerekmektedir.

Sözleşmeli teknisyen alımı için: Başvuru yapacak olan adayların en az meslek liseleri veya teknik liselerin ilgili bölümlerinden mezun olmaları istenmektedir.

Sözleşmeli zabıt katibi alımı için: Adayların fakülte veya yüksekokullarının bilgisayar, adalet meslek yüksekokulları, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet ön lisans programı ve adalet meslek lisesi veya diğer lise ya da dengi okulların ticaret veya bilgisayar bölümlerinden mezun olma şartı yer almaktadır. Belirtilen mezuniyetler dışında en az lise mezunu olup daktilo ya da bilgisayar dersini başarıyla tamamladığını belgeleyen adaylar da başvuru yapabileceklerdir.

Başvuru yapacak olan adaylarda Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı da aranmaktadır. Lise mezunları için 2016 KPSS P94, ön lisans mezunları için 2016 KPSS P93 ve lisans mezunu adaylar için 2016 KPSS P3 puan türleri esas alınacaktır. Başvuru yapabilmek için en az 70 puana sahip olmak gerekmektedir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum