Adalet Bakanlığı Katiplik Uygulama Sınav Metinleri Yayımlandı

Adalet Bakanlığı Katiplik Uygulama Sınav Metinleri Yayımlandı

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü CTE tarafından 160 ceza ve infaz kurumu katibi alımı kapsamında uygulama sınav metinleri yayımlandı. Detaylar haberimizde.

CTE’de uygulama sınav metinleri yayımlandı. Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri CTE tarafından 160 kadroya ceza infaz kurumu katibi alımı kapsamında başvur sonuçlarının açıklanmasının ardından da uygulama sınav metinleri bugün itibarıyla yayımlandı.

CTE Uygulama Sınavı

Ceza İnfaz Kurumu Kâtipliği Uygulama Sınavı Metinlerine İlişkin Duyuru 3 Mart 2021 tarihi itibarıyla yayımlandı. Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinin Özel Şartlar başlıklı 6'ncı maddesinin 6/c bendinde "Uygulamalı sınavdan en az bir hafta önce Bakanlık internet sitesinde ilan edilecek yazılı metinler arasından, sınav sırasında her bir grup için ilgisine göre sınav kurulu veya komisyon tarafından kura yöntemiyle belirlenerek adaylara verilen ya da UYAP sistemi üzerinden otomatik olarak seçilerek elektronik ortamda gönderilen bir metinden bilgisayar ile üç dakikada yanlışsız ve tekrarsız en az doksan kelime yazmak gerekiyor.

Yukarıdaki hususlara göre yapılacak uygulamalı sınavda başarılı sayılabilmek için; verilen metne sadık kalınıp kalınmadığına, yanlış yazılan kelime sayısı, yazı içerisindeki kelime ve cümle tekrarları ile kelime ve satır atlama nedeniyle metnin anlam bütünlüğünün bozulup bozulmadığına dikkat edilir.

Bu işlem yapılırken yanlış yazılan kelime sayısının toplam yazılan kelime sayısına oranının yüzde kırktan fazla olması veya iki ve üzeri satır ya da toplam 14 ve üzeri kelime atlanması halinde yazılan metnin anlam bütünlüğü şartını taşımadığı kabul edilecektir.

Uygulama Sınav Tarihi ve Metinler (60 Metin)

Söz konusu Yönetmelik hükmü gereğince 15 Mart 2021 ve devam eden tarihlerde yapılacak olan ceza infaz kurumu kâtipliği uygulama sınavında adaylara yazdırılacak metinlere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Uygulama Sınav Metinleri.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum