Adalet Bakanlığı Naklen 200 Memur Ataması

Adalet Bakanlığı Naklen 200 Memur Ataması

Adalet Bakanlığı tarafından 27 Temmuz 2017 tarihinde naklen 200 memur alım ilanı yayınlandı. Başvurular 7 Ağustos 2017 tarihinde başlayacak olup 11 Ağustos 2017 tarihinde sona erecektir. İstihdam edilecek personellere sınav ile belirlenecektir. Şartlar...

Adalet Bakanlığı 27 Temmuz 2017 tarihinde naklen 200 icra müdür yardımcısı alımı ilanı yayınladı. Alınacak personeller yapılacak olan yazılı ve sözlü sınavlar ile belirlenecektir.

Başvuru yapmak isteyen adayların bağlı bulunduğu Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonlarına şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvurular 7 Ağustos 2017 tarihinde başlayacak olup 11 Ağustos 2017 tarihinde sona erecektir.

Başvuru yer alan şartları taşıyıp taşımadığı belirlenen adaylar 21 Ağustos’ta Adalet Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden duyurulacaktır.

200 İcra Müdür Yardımcısı alımı için adaylarda aranan şartlar: İcra katibi olarak 31 Aralık 2017 tarihi itibariyle en az bir yıl çalışmış olmak, mezuniyet şartı olarak hukuk fakültesi, adalet meslek yüksekokulu, meslek yüksekokullarının adalet bölümü veya adalet meslek eğitimi ön lisans programı mezunu olmak olarak belirtilmiştir.

Sınava girmek isteyen adayların sınav ücreti olan 155 TL’yi Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesinin herhangi bir banka şubesine yatırmaları gerekmektedir. Sözlü sınav Adalet Bakanlığı’nca yapılacak olup sözlü sınavın yeri ve zamanı Adalet Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden duyurulacaktır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.