Ceza İnfaz Kurumu Kâtipliği Sınav Metinleri 2016

Ceza İnfaz Kurumu Kâtipliği Sınav Metinleri 2016

Adalet Bakanlığı CTE Ceza Ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından 29 Mart 2016 tarihinde yayınlanan ilana göre 144 Ceza İnfaz Kurumu Kâtibi Alınacak. 2 Mayıs 2016 tarihinde uygulama sınavı yapılacak.

Adalet Bakanlığı CTE Ceza Ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından 29 Mart 2016 tarihinde yayınlanan ilana göre 144 Ceza İnfaz Kurumu Kâtibi Alınacak. 2 Mayıs 2016 tarihinde uygulama sınavı yapılacak. 29 Mart 2016 tarihinde Adalet Bakanlığı CTE Ceza Ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan ilana göre 144 Ceza İnfaz Kurumu Kâtibi Alınacak. Şartlar şöyle belirlendi:

Sözleşmeli büro personeli (ceza infaz kurumu kâtipliği) pozisyonlarına yerleşebilmek için; en az lise veya dengi okul mezunu olup, daktilo ya da bilgisayar dersini başarıyla tamamladığını belgelemek. Veya en son başvuru tarihi itibariyle Millî Eğitim Bakanlığınca onaylı veya kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip olmak. 35 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1980 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.) Kamu Personeli Seçme Sınavından 70 ve daha yukarı puan almış olma şartı aranacaktır.

Sözleşmeli büro personeli (ceza infaz kurumu kâtibi) adayları için ise KPSS puanına göre en yüksek puanlı adaydan başlanarak, yirmi katı uygulamalı sınava çağrılacaktır. Uygulamalı sınavda başarılı olanlar arasından doğru kelime sayısı esas alınmak kaydıyla en fazla doğru kelime yazan adaydan başlamak üzere ilan edilen kadro sayısının üç katı kadar aday sözlü sınava çağırılacaktır.

Uygulama sınavından en az bir hafta önce Bakanlık internet sitesinde ilan edilecek yazılı metinler arasından, sınav sırasında her bir grup için komisyon tarafından çekilecek kura sonucu belirlenen ve adaylara yazılı olarak verilen bir metinden daktilo veya bilgisayar ile üç dakikada yanlışsız en az doksan kelime yazmak. (Bu Şartın varlığı ilgili adalet komisyonlarınca yapılacak uygulama ile tespit edilecek olup, vuruş hesabı yapılmadan üç dakikada yanlışsız olarak en az doksan kelime yazamayan adaylar sözlü sınava alınmayacaklardır.)

Adayların uygulama sınavında yanlışsız olarak en az doksan kelime yazıp yazmadıkları tespit edilirken; verilen metne sadık kalınıp kalınmadığına, yanlış yazılan kelime sayısı ile yazı içerisindeki kelime ve cümle tekrarları nedeniyle metnin anlam bütünlüğünün bozulup bozulmadığına dikkat edilecektir. Bu işlem yapılırken yanlış yazılan kelime sayısının toplam yazılan kelime sayısına oranının yüzde kırktan fazla olması halinde yazılan metnin anlam bütünlüğü Şartını taşımadığı kabul edilecektir.

Uygulama sınavı 02 Mayıs 2016 günü yapılacaktır. Belirtilen günde uygulama sınavının bitirilememesi halinde takip eden günde sınava devam edilecektir.

Kamu Personeli Alımı haber sitesi olarak adaylardan gelen yoğun talep üzerine Adalet Bakanlığı tarafından yayınlanan son 3 sınavın kâtiplik metinlerini sizler için bir araya getirdik.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.