Adalet Bakanlığı ve CTE Alımında KPSS ve Yaş Şartı Kaldırılmalı

Adalet Bakanlığı ve CTE Alımında KPSS ve Yaş Şartı Kaldırılmalı

Adalet Bakanlığı 2500 Mübaşir ve Zabıt katibi CTE 3611 Memur alımlarında KPSS Şartı ve yaş şartı kaldırılmalı. Toplam 6111 Kamu Personel Alınıyor.

Adalet bakanlığı 09 Ekim 2017 de ilan yayınlayarak adalet saraylarına Lise mezun 250 mübaşir ve 2 Bin 250 Zabıt katibi alacağını yayınladı. Başvuracak adaylardan 35 yaş şartı ve KPSS 70 puanı olma zorunluluğu getirildi. Başvuruları 13 Ekim İle 24 Ekim 2017 tarihleri arasında yapılacaktır.

Adalet Bakanlığı diğer bir ilanı CTE (Ceza Tevkif Evleri) 3 Bin 611 kişi memur alınacağını yayınladı. Bu ilanda En az lise mezun KPSS 70 puanı bulunan ve 35 yaş şartı mevcuttur. İlana başvuru 13 Ekim 2017 ile 25 Eylül 2017 tarihleri arasında yapılacaktır.

Kamu dairelerine alımlarda Örnek verirsek Dış işleri sekreterlik 46 yaşına kadar memur alabilmekte. Devlet opera alımlarında ve daha bir çok alımda yaş şartı en üst düzeylerde gezinmekte ve KPSS şartı aranmamaktadır.

Adalet Bakanlığı’nın yayınladığı her iki ilana Türkiye’nin bütün kentlerinden başvuru yapılabilmektedir. İlanlara 35 yaş şartı ve KPSS 70 puan istenen ilanlardan diğer alımlar gibi bu şartların (35 yaş ve KPSS 70 puan) kaldırılması gelen talepler içerisinde en belirgin sorunların başında yer almaktadır.

Adayların başvurular başlamadan önce bu şartlarda düzeltme yapılması ve geçtiğimiz şu süreçlerde doğan mağduriyetlerden kaynaklı tekrar bir mağduriyet yaşanmaması üzere bir an önce kaldırılmalıdır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum