Adalet Bakanlığı ve CTE'ye 13 Bin 202 Personel Alımı Müjdesi Geldi

Adalet Bakanlığı ve CTE'ye 13 Bin 202 Personel Alımı Müjdesi Geldi

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül açıkladı. İKM, zabıt katibi, mübaşir, psikolog ve diğer branşlarda olmak üzere 13 bin 202 yeni personel alımı müjdesi geldi. Haberlerimizde gündeme getirdiğimiz ilan yayımlanıyor. İşte detaylar.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'den son dakika Bakanlık merkez ve taşra teşkilatları ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü CTE için 13 bin 202 yeni personel alımı ilanı müjdesini verdi.

Bakan Gül'ün açıklamalarını İş İlanları Kariyer internet sitesi olarak gündeme getirmiş ve adayların ilanları beklediğini belirtmiştik. Çalışmalarımızın hemen ardından ilan müjdesi de geldi.

Bakan Gül'ün Resmi TELEGRAM Hesabından Yapılan Açıklama:

bakan-gul-telegram.jpg

Hangi Branşlardan Alımlar Olacak?

Adalet Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatları için zabıt Katibi, Mübaşir, Teknisyen, Aşçı, Şoför, infaz ve koruma memuru alımları yapılacakken CTE’ler için infaz ve koruma memuru İKM, büro personeli (ceza infaz kurumu kâtibi), hemşire, teknisyen, destek personeli (şoför), destek personeli (aşçı), destek personeli (kaloriferci) alımları ile psikolog alımı yapılacak.

İKM, Zabıt Katibi ve mübaşir alımları için kontenjan en yüksek olacak branşlar. Peki kimler başvuru yapabilecek. Kısaca ilanlar öncesi alım şartlarına da değinelim:

İKM Alımı Başvuru Şartları

CTE İnfaz ve Koruma Memuru “İKM” gardiyan alımı şartları ilan yayımlanınca şu şekilde olacak şekilde başvurular alınacak.

En az lise veya dengi okul mezunu olmak,

Son başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını doldurmuş olmak,

Ocak ayının birinci günü itibarıyla 30 yaşını bitirmemiş olmak,

Erkeklerde 170 cm. kadınlarda 160 cm’den kısa boylu olmamak şartları aranıyor.

Zabıt Katibi Alımı Şartları Nelerdir?

T.C vatandaşı olmak, 35 yaşını bitirmemiş olmak, askerlikle ilişiği olmamak, cezai hükümler ve diğer özel şartlar vardır: Özel şartlar ise şu şekildedir:

KPSS şartı: Lise, önlisans ve lisans mezunları için Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS'den KPSSP3, KPSSP93 ve KPSSP93 puan türlerinden en az 70 puan alanlar başvuru yapabilecektir.

Mezuniyet şartı: Fakülte veya yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet meslek yüksekokulları, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet önlisans programı, adalet meslek lisesi veya diğer lise ya da dengi okulların ticaret veya bilgisayar bölümlerinden mezun olmak gerekiyor.

Ayrıca en az lise veya dengi okul mezunu olup, daktilo ya da bilgisayar dersini başarıyla tamamladığını belgelemek veya en son başvuru tarihi itibarıyla Millî Eğitim Bakanlığınca onaylı veya kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip olmak. (Örgün eğitim yoluyla verilen bilgisayar ya da daktilografi dersini başarıyla tamamladığını resmi olarak belgeleyenlerden daktilo veya bilgisayar sertifikası istenmemektedir.)

Zabıt katibi alımlarında "Uygulama Sınav Metinleri" yer almaktadır ve sınavlardan önce yayımlanmaktadır. Adaylar da şartlar dahilide belirlenen sürede hatasız ve eksiksiz olarak yazması gereken hükümler bulunmaktadır. İşte o şart:

Uygulama Sınavı: Uygulama sınavından en az bir hafta önce Bakanlık internet sitesinde ilan edilecek yazılı metinler arasından, sınav sırasında her bir grup için komisyon tarafından çekilecek kura sonucu belirlenen ve adaylara yazılı olarak verilen bir metinden daktilo veya bilgisayar ile üç dakikada yanlışsız en az doksan kelime yazmak gerekiyor.

İLAN ÇOK KISA SÜRE İÇERİSİNDE YAYIMLANACAKTIR. BİZİ TAKİP EDEREK ANINDA BİLGİ SAHİBİ OLABİLİRSİNİZ.

Haberlerimizden hemen sonra ilan açıklaması geldi!

20790-001.jpg

20785.jpg

20788.jpg

20454.jpg

20753-001.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
34 Yorum