Adalet Bakanlığı Yeni Başvuru Kılavuzu Yayımlandı! 6 Branşta Memur Alımı

Adalet Bakanlığı Yeni Başvuru Kılavuzu Yayımlandı! 6 Branşta Memur Alımı

Adalet Bakanlığı bünyesinde yeni kamu personel alımı başvuru kılavuzu açıklandı. 6 farklı branşta Adli Tıp için güncel başvuru süreci ve tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz.

T.C. Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu Başkanlığı tarafından kadrolu yeni memur alımı açıklandı. 25 personel alımı başvuru süreci ve tüm detayları hemen bu yazımızda bulabilirsiniz. Mühendis, Tekniker, Biyolog, Teşkilatı, Laborant alımına dair İŞ İLANLARI KARİYER olarak hazırladığımız yazımız.

Kamu personel alımı başvuru genel şartları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, askerlikle ilgisi bulunmamak, kamu haklarından mahrum olmamak, 2022 yılı KPSS’ye giren ve her kadro için aranan puan türünden en az 70 puan almış olmak, 35 yaşını bitirmemiş olmak şartları var.

Adalet Personeli Olmak İçin Hangi Şartlar Aranır?

5 Mühendis (Makine) alımı Merkez Teşkilatı (İstanbul) için olacak. Makine Mühendisliği veya Mekatronik Mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak.

1 Mühendis (İnşaat) alımı Merkez Teşkilatı (İstanbul) için olacak. İnşaat Mühendisliği lisans programından mezun olmak.

4 Tekniker (Bilgisayar) alımı Merkez Teşkilatı (İstanbul) için olacak. Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Programcılığı (İnternet), Bilgisayar Programlama, Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama, Web Teknolojileri ve Programlama önlisans programlarının birinden mezun olmak.

1 Tekniker alımı Merkez Teşkilatı (İstanbul) için olacak. Makine, İş Makineleri, Makine Yağları ve Yağlama Teknolojisi veya Silah Sanayi Teknikerliği önlisans programlarının birinden mezun olmak.

5 Biyolog alımı için Biyoloji, Biyoteknoloji ve Moleküler Biyoloji, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Moleküler Biyoloji, Genetik ve Biyomühendislik, Tıbbi Biyoloji, Tıbbi Biyolojik Bilimler lisans programlarının birinden mezun olmak, “1 Merkez Teşkilatı (İstanbul), 1 Diyarbakır Adli Tıp Grup Başkanlığı, 1 Erzurum Adli Tıp Grup Başkanlığı, 2 Hatay Adli Tıp Grup Başkanlığı için atama olacak.”

8 Kimyager alımı için Kimya veya Biyokimya lisans programlarının birinden mezun olmak, “3 Merkez Teşkilatı (İstanbul), 3 Gaziantep Adli Tıp Grup Başkanlığı, 2 Hatay Adli Tıp Grup Başkanlığı için atama olacak.”

1 Laborant (Patoloji) alımı Gaziantep Adli Tıp Grup Başkanlığı için olacak. Patoloji Laboratuar, Patoloji Laboratuvar Teknikleri önlisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor.

Adalet Personel Alım Süreci Nasıl İşler?

Adalet Bakanlığı bünyesinde “Adli Tıp Kurumu Başkanlığı” için başvuru iş ve işlemleri direkt olarak online 17 Nisan’da başlayacak. Adaylar başvurularını 25 Nisan’a kadar yapabileceklerdir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.