Adalet Bakanlığı Yeni Sözleşmeli Personel Alımı İlanları Yayımlandı (KPSS 60)

Adalet Bakanlığı Yeni Sözleşmeli Personel Alımı İlanları Yayımlandı (KPSS 60)

Adalet Bakanlığı bünyesinde yeni personel alımı başvuru ilanları yayımlandı. Bakanlık bünyesinde yeni kadrolara sözleşmeli 4/B kamu memur alımı başvuru süreci ve tüm detayları bu yazımızda hazırladık. İşte detaylar.

Adalet Bakanlığı tarafından İKİ YENİ SÖZLEŞMELİ MEMUR ALIMI başvuru ilanı yayımlandı. Bakanlık yeni personel alımları yapacak. KPSS 60 puan şartı ile yeni kadrolara başvuru süreci, başvuru şartları ve tüm kontenjanları bu yazımızda hazırladık. İşte gerekli sürece dair detayların yer aldığı haberimiz.

Adalet Bakanlığı memur alımı kontenjanları

5 Kıdemli Java Yazılım Geliştirme Uzmanı alımı,

1 Kıdemli Bilgi Güvenliği Uzmanı alımı,

5 Java Yazılım Geliştirme Uzmanı,

Web Önyüz Geliştirme Uzmanı,

Android Mobil Uygulama Geliştirme Uzmanı alımı,

2 Sistem Uzmanı,

Veri Tabanı Güvenliği Uzmanı,

Kaynak Kod Analiz Uzmanı alımı,

6 Java Yazılım Geliştirme Uzmanı,

Web Önyüz Geliştirme Uzmanı alımı,

3 Sistem Uzmanı,

Network (Ağ) Uzmanı,

Kaynak Kod Analiz Uzmanı alımı olmak üzere 22 kadro var.

Ayrıca ikinci bir ilanla da 6 çözümleyici pozisyonuna sözleşmeli personel alımı olmak üzere toplam 28 kadro için başvurular alınmaya başladı.

Kamu Personel Alımı başvuru genel ve mezuniyet şartları

Adayların başvuru için 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşıması, 2020-KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olması ve şu bölümlerden mezun olması gerekiyor.

Mezuniyet itibarıyla bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da diğer fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden mezun olması şartı var.

Kamu memur alımı başvuru süreci

Adalet Bakanlığı memur alımı için adaylar başvurularını 18 Mayıs ile 2 Haziran 2022 tarihleri arasında saat 23.59.59’a kadar Kariyer Kapısı üzerinden, aşağıdaki başvuru ekranından hemen yapabileceklerdir. İşte gerekli başvuru kılavuzları ve başvuru ekranı.

Adalet Bakanlığı Bilişim personeli alımı başvuru kılavuzu: https://isilanlarikariyer.com/d/file/adalet-bakanligi-personel-alimi.20220517114630.pdf

Adale Bakanlığı çözümleyici alımı başvuru kılavuzu: https://isilanlarikariyer.com/d/file/adalet-bakanligi-cozumleyici-personel-alimi.pdf

Başvuru ekranı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum