Adalet Bakanlığı Zabıt Katibi ve Mübaşir Alımları Bekleniyor! Kimler Başvurabilecek

Adalet Bakanlığı Zabıt Katibi ve Mübaşir Alımları Bekleniyor! Kimler Başvurabilecek

Adalet Bakanlığına zabıt katibi ve mübaşir alımları başta olmak üzere birçok branşta personel alımı için açıklama bizzat Bakan Gül tarafından yapılmıştı. Şimdi sıra ilanın 2021 öncesinde yayımlanmasında.

2020 yılı bitmeden Adalet Bakanlığına yeni personel alımı yapılması için 100 binlerce aday Bakanlıktan gelecek ilan müjdesinde. En Son 2019 yılı Haziran ayında ilan yayınlayan Adalet Bakanlığında gözler.

Adalet Bakanlığına 10 Bin Personel Alımı Açıklaması

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Yakın zamanda 10 bin civarında personel alımına çıkılacağını ve netleşince kamuoyuyla paylaşacağız." demişti. 10 bin personel alımının büyük kısmı Zabıt Katibi ile Mübaşir alımlarına olacak. Ayrıca CTE İKM alımları da aynı şekilde pastadan büyük payı alacak unvanlar arasında. İşte diğer branşlar.

Adalet Bakanlığı Personel Alımı Branşları

Bakanlık Merkez ve taşra teşkilatı için sözleşmeli zabıt kâtibi, sözleşmeli mübaşir (alımlarının yanı sıra ayrıca sözleşmeli şoför, sözleşmeli teknisyen, sözleşmeli aşçı alımları da yapılacak. Şimdi sıra tüm bu branşlar için ilanların yayımlanmasında. Peki Bakanlık merkez ve taşra teşkilatına alınacak katip ve mübaşir alımları için şartlar neler olacak, kimler başvuru yapabilecek?

Mübaşir Alımı Başvuru Şartları

Mübaşir alımlarında başvuru genel şartlarının yanı sıra özel şartlar da bulunmaktadır. Genel şartlara aşağıdaki başvuru kılavuzunda son alım şartlarını inceleyebilirsiniz. Bu haberimizde özel şartlara değinmek istiyoruz. Mübaşir alımı başvuru özel şartları arasında “en az lise veya dengi okul mezunu olmak” gerekiyor.

Zabıt Katibi Alımı Başvuru Şartları

Zabıt katibi alımları da aynı şekilde özel ve genel şartlar içermektedir. Genel şartlara aşağıdaki başvuru kılavuzunda son alım şartlarını inceleyebilirsiniz.

İşte zabıt katibi alımı özel şartları: bilgisayar veya daktilografi dersini başarıyla tamamladığını gösteren sertifika ya da fakülte veya yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet meslek yüksekokulları, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet önlisans programı, adalet meslek lisesi veya diğer lise ya da dengi okulların ticaret veya bilgisayar bölümlerinden mezun olduğuna dair belgenin aslı, noter veya komisyon başkanlığınca ya da ilgili öğretim kurumunca onaylı örneği istenmektedir.

Son Alımdaki başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
9 Yorum