Adalet CTE 11.954 Personel Alımı Mülakat Sonuçları Çoğu İlde Halen Açıklanmadı

Adalet CTE 11.954 Personel Alımı Mülakat Sonuçları Çoğu İlde Halen Açıklanmadı

Adalet Bakanlığı ile Ceza ve Tevkifevleri CTE 11 bin 954 sözleşmeli personel alımı mülakat sonuçları Haziran ayında bazı komisyonlarda açıklandı. Ancak birçok Adalet Komisyonunda adaylar 2 aydır bekliyor!

Adalet Bakanlığı bünyesinde 3.618 sözleşmeli zabıt katibi, 830 sözleşmeli mübaşir, 984 sözleşmeli koruma ve güvenlik görevlisi, 33 sözleşmeli teknisyen,  12 sözleşmeli işaret dili tercümanı, 83 sözleşmeli şoför, 29 sözleşmeli aşçı ve 870 sözleşmeli hizmetli olmak üzere toplam 6.459 personel alımı için sözlü sonuçları halen birçok ADALET KOMİSYONUNDA açıklanmadı.

Ayrıca Ceza ve Tevkifevleri CTE'de de 5.016 infaz ve koruma memuru, 141 büro personeli (ceza infaz kurumu kâtibi), 66 hemşire, 113 teknisyen, 90 destek personeli (şoför), 27 destek personeli (aşçı), 2 destek personeli (kaloriferci) olmak üzere toplam 5.455 personel alımı sonuçları birçok ilde henüz açıklanmadı. Adaylar sürecin daha fazla uzamamasını bekliyor ve farklı kurumlara da başvuru yapacakları için nihai listelerin iller bazında açıklanmasını talep ediyor.

Bazı Adalet Komisyonlarında sonuçlar çoktan açıklandı

Birçok Adalet Komisyonunda sonuçlar ve nihai listeler açıklandı. Hatta Ankara Adliyesi bünyesinde sözleşmeli infaz ve koruma memuru nihai başarı listeleri 28 Haziran'da açıklanmıştı. 29 Temmuz'da da sözleşmeli mütercim sözlü sonuçları bu komisyon için açıklandı. Öte yandan Adana Adliyesi de CTE için İKM sonuçlarını 22 Temmuz'da açıklamıştı.

Sözlü sınav sonucu nihai liste nereden açıklanacak?

Adaylar tüm iller bazında TÜM ADALET KOMİSYONLARI için “Adalet ve CTE” personel alımı nihai sözlü sonuçlarına odaklandı. Bilindiği üzere adaylar kendi girdiği adalet komisyonu internet sitesinde ayrı ayrı olarak sonuçlarını takip etmeleri gerekiyor. Adaylar sürecin daha fazla uzamamasını ve yapılan sınavların açıklanmasını bekliyor.

Birçok kadro için personel alımı sonuçları Haziran’da açıklandı

Adalet Bakanlığı ile Ceza ve Tevkifevleri CTE’de birçok personel alımı sonuçları nihai listeler Haziran ayından beri açıklandı. Ancak özellikle zabıt katipliği, mübaşir ile İKM başta olmak üzere büyük alımlardaki birçok kadro için henüz sonuçlar Ağustos ayı beliyor halen açıklanmadı.

Sizler de bu haberimize yorum ve görüşlerinizi yazabilir ve AÇIKLANAN-AÇIKLANMAYAN Adalet Komisyonlarına dair illeri ve sonucunuzu yazabilirsiniz.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
24 Yorum