Adil Cevaz Kaymakamlığı Korucu Alımı

Adil Cevaz Kaymakamlığı Korucu Alımı

Bitlis ilinin Adilcevaz İlçe Kaymakamlığı tarafından köylerde ve kırsal bölgelerde güvenliği sağlamak amacı ile 98 köy korucusu alacağını duyurdu.

Bitlis ilinin Adilcevaz İlçe Kaymakamlığı tarafından köylerde ve kırsal bölgelerde güvenliği sağlamak amacı ile 98 köy korucusu alacağını duyurdu.

Adilcevaz Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan duyuruya göre köy ve kırsal kesimlerde güvenlik  zafiyeti oluşmaması ve anında müdahale edilebilmesi için korucu alımına gittiklerini açıkladı. 2016 yılında korucu alımlarının Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde azaldığından ve 2017 yılında emekliye ayrılmış veya şehit düşmüş korucularımızın yerlerini doldurarak iç güvenliği sağlamak amacı taşımaktadır.

Bu amaçla Adilcevaz ilçemizin merkezinde güvenliği hat safhaya çıkarmak ve vatandaşlarımızın can ve mal kaybını önlemek amacı ile 24 korucu alınacaktır. Bunun yanı sıra İlçemize bağlı Budaklı Mahallesine 1 korucu, Aydınlar Beldesine 10 korucu, Kışlıklı Mahallesine 4 korucu olmak üzere mahallelere yapılan korucu sayımız 15 kişi olarak belirledik. Bitlis iş ilanları kariyer.

Köylerimize ise Mollafadıl köyüne 5 korucu, Erikbağı köyüne 5 korucu, İpekçayır köyüne 3 korucu, Kömürlü köyüne 4 korucu, Dizdar köyüne 4 korucu, Yolçatı köyüne 2 korucu, Cihangir köyüne 9 korucu, Danacı köyüne 5 korucu, Harmantepe köyüne 7 korucu böylece İlçe merkeze 24 olmak üzere mahalle ve köylere toplamda 98 köy korucusu alımı yapılacaktır.

Adilcevaz Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre ilçe Jandarma Komutanlığı tarafından köy korucu alımı şartlarını taşıyanlar ve özellikle yeni yönetmelikle belirlenen şehit ve şehit yakınlarını kapsayacak şekilde müracaatlar alınacaktır, denildi. Köy koruculuğuna başvuru yapmak isteyen adaylar Adilcevaz Kaymakamlık sitesinde yer alan başvuru kılavuzu yer almakta olup başvurular başlamıştır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.