AFAD 648 Sözleşmeli Personel Alımı Mülakat Sonuçları! Beklenti Arttı

AFAD 648 Sözleşmeli Personel Alımı Mülakat Sonuçları! Beklenti Arttı

T.C. İçişleri Bakanlığı, Afet ve Acil Durum “AFAD” Yönetimi Başkanlığı tarafından sözlü sınavları Mart ayında gerçekleştirilen 648 sözleşmeli memur alımı mülakat sonuçları bekleniyor. Adayların beklentisi arttı.

AFAD personel alımı için 648 kadroya dair başvuru sonuçları bekleniyor. 648 Avukat, Büro Personeli, Mühendis, Sosyal Çalışmacı, Veteriner Hekim, Diğer Sağlık Personeli, Destek Personeli, Teknisyen ile Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı için adaylar mülakat sonuçlarına odaklandı. AFAD sözleşmeli 648 personel alımı için mülakat sınavları 7-18 Mart 2022 tarihleri arasında Ankara, İstanbul, Kahramanmaraş, Trabzon ve Van illerinde yapılmıştı. Adaylar 1 buçuk aydır mülakat sonuçlarını bekliyor. İşte mülakat sınavı ve sonuçlara dair tüm detaylar.

AFAD personel alımı sonucu beklenen kadro ve kontenjanlar

3 avukat, 113 Şoför, 70 Hizmetli, 3 Elektrik Elektronik Teknolojisi, 4 Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme, 61 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 7 Diğer Sağlık Personel, 175 Büro Personeli, 38 İnşaat Mühendisi, 4 Bilgisayar, Bilişim Sistemleri Mühendisi, 7 Makine Mühendisi, 14 Elektrik, Elektrik Elektronik, Elektronik, Elektronik ve Haberleşme Mühendisi, 34 Harita, Geomatik Mühendisi, 10 Jeofizik Mühendisi, 33 Hidrojeoloji Mühendisi, 6 Endüstri Mühendisi, 61 Sosyal Çalışmacı, 5 Veteriner Hekim alımları için mülakat sonuçları bekleniyor.

648 sözleşmeli memur alımı değerlendirme nasıl olacak?

AFAD personel alımında adaylar, sözlü sınav komisyonu tarafından;

Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü (10 puan),

Liyakati, temsil kabiliyeti, tutum ve davranışlarının göreve uygunluğu (10 puan),

Özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı (10 puan),

Genel kültürü ve genel yeteneği (10 puan),

Bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı (10 puan),

Sınav konularına ilişkin bilgi düzeyi (50 puan) olmak üzere adaylar değerlendirilecek. Adayların aritmetik ortalaması alınacak ve en az 70 puan almak gerekiyor.

Asıl ve yedek listeler belirleniyor

AFAD personel alımı sonuçları her il için ayrı ayrı pozisyon sayısı ve öğrenim durumuna göre ilan edilecek. İŞ İLANLARI KARİYER olarak süreci takip ediyoruz ve geciken sonuçların adaylar adına açıklanmasını talep ediyoruz.

Sözlü sınav puanı adayın başarı puanını oluşturur. Başarı puanı en yüksek olan adayda başlanarak her il için ayrı ayrı olmak üzere öğrenim durumuna göre her pozisyon unvanı için Başarı Puan Listesi oluşturulacak. Başarı puanları esas alınarak her il için ayrı ayrı ilan edilen öğrenim durumuna göre pozisyon sayısı kadar asil ve en fazla bir katı yedek aday belirlenecektir. Başarı puanları eşit olursa KPSS puan üstünlüğüne bakılacak.

Sonuçlar açıklanınca aşağıdaki bağlantıdan hemen erişim sağlayabileceksiniz. İŞ İLANLARI KARİYER olarak sonuçları sizler için takip ediyoruz. Sizler de hemen bu haberimize yorum ve görüşlerinizi yazabilirsiniz.

Tıkla HEMEN GÖZ AT! https://isilanlarikariyer.com/personel-alimi-haberleri-17hk.htm

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
12 Yorum