AFAD Açıktan Kadrolu 43 Memur Alımı Başvuruları! Online Başvuru

AFAD Açıktan Kadrolu 43 Memur Alımı Başvuruları! Online Başvuru

AFAD tarafından açıktan yeni memur personel alımı başvuruları alınıyor. Kamu personel alımı başvuru süreci, şartları ve tüm detayları bu yazımızda hemen bulabilirsiniz.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı “AFAD” AÇINTAN KADROLU memur alımı başvuruları alınıyor. Kamu memur atamaları başvuruları Genel İdari Hizmetler GİH sınıfı kadrolar için olacak. Başvurular 43 afet ve acil durum yönetimi uzman yardımcısı kadroları için olacak. İşte gerekli başvuru tüm detaylarının yer aldığı yazımız.

Kamu memur alımı başvuru genel şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu DMK’daki genel şartları taşımak, 35 yaşını doldurmamış olmak, askerlikle ilişiği olmamak, bu sınava iki defadan fazla katılmamış olmak, görevin devamlı olarak yapılmasına engel bir sağlık problemi bulunmama, KPSS’den en az 70 almak şartları var.

AFAD personel alımı kontenjan dağılımları

20 kadro için İktisat, İşletme, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Uluslararası İlişkiler, Maliye, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, en az 70 Puan (C Seviyesi),

10 kadro için Maliye en az 70 Puan (C Seviyesi),

4 kadro için Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Uluslararası İlişkiler, en az 80 Puan (B Seviyesi),

4 kadro için İstatistik en az 70 Puan (C Seviyesi),

3 kadro için Hukuk en az 70 Puan (C Seviyesi),

2 kadro için Basın ve Yayın, Gazetecilik, Yeni Medya ve İletişim, Halkla İlişkiler ve Tanıtım en az 70 puan (C Seviyesi) şartı yer alıyor.

Kadrolu memur alımı başvuru tarihleri

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı “AFAD” tarafından 43 afet ve acil durum yönetimi uzman yardımcısı alımı başvuruları 30 Ocak 2023’e kadar yapılabilir. 

 

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum