AFAD Kadrolu Yeni Memur Alımı Başladı! Başvuru Ekranı Açıldı

AFAD Kadrolu Yeni Memur Alımı Başladı! Başvuru Ekranı Açıldı

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı AFAD bünyesinde kadrolu yeni memur alımı başvuruları alınmaya başladı. AFAD personel alımı başvuru ekranı ve tüm detaylar bu yazımızda.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı AFAD güncel memur alımı online başvuruları alınıyor. Kimler AFAD personel alımına başvurabilir. KADROLU genel idare hizmetleri GİH sınıfı kadrolara 43 Afet ve Acil Durum Yönetimi Uzman Yardımcısı alımı tüm detayları bu yazımızda yer alıyor.

AFAD memur alımı başvuru şartları

Başvuru için adayların 657 sayılı DMK’daki genel şartları taşıması gerekiyor. Ayrıca 35 yaşını doldurmamış olmak, askerlikle ilişiği olmamak, Afet ve Acil Durum Yönetimi Uzman Yardımcısı Giriş Sınavına iki defadan fazla katılmamış olmak, görevin devamlı olarak yapılmasına engel bir sağlık problemi bulunmamak şartları var. KPSS’den en az 70 isteniyor.

Kamu personel alımı kontenjanları

43 kadroya Afet ve Acil Durum Yönetimi Uzman Yardımcısı dağılımı şu şekildedir:

20 İktisat, İşletme, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Uluslararası İlişkiler, Maliye, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, en az 70 Puan (C Seviyesi), 10 Maliye en az 70 Puan (C Seviyesi), 4 Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Uluslararası İlişkiler, en az 80 Puan (B Seviyesi), 4 İstatistik en az 70 Puan (C Seviyesi), 3 Hukuk en az 70 Puan (C Seviyesi), 2 Basın ve Yayın, Gazetecilik, Yeni Medya ve İletişim, Halkla İlişkiler ve Tanıtım en az 70 puan (C Seviyesi) isteniyor.

Kadrolu memur alımı başvuru süreci

AFAD bünyesinde 43 Afet ve Acil Durum Yönetimi Uzman Yardımcısı alımı için başvuru iş ve işlemleri 23 Ocak 2023 - 30 Ocak 2023 tarihleri arasında online olarak yapılabilecek.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum