Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Personel Alımı

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Personel Alımı

Hemşire, Fizyoterapist, Sağlık Teknikeri (Tıbbi Sekreter), Büro Personeli, Koruma ve Güvenlik Görevlisi ünvanlarında yeni personel alımı başladı. Alımyapacak kurum Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi olarak açıklandı.

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi, bünyesindeki çeşitli birimlerde görevlendirmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesi kapsamında 8 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Alımlar, üniversitenin Rektörlük bağlı birimleri, Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü'nde gerçekleştirilecek.

Alınacak Pozisyonlar ve KPSS Şartları

  • 1 Hemşire: 2022 KPSS P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak ve Hemşirelik lisans programından mezun olmak.
  • 2 Fizyoterapist: 2022 KPSS P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak ve Fizyoterapi ve Rehabilitasyon veya Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon lisans programından mezun olmak.
  • 3 Sağlık Teknikeri (Tıbbi Sekreter): 2022 KPSS P93 puan türünden en az 60 puan almış olmak ve Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik önlisans programından mezun olmak.
  • 1 Büro Personeli: 2022 KPSS P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak ve Sağlık Yönetimi lisans programından mezun olmak.
  • 1 Koruma ve Güvenlik Görevlisi (Erkek): 2022 KPSS P94 puan türünden en az 60 puan almış olmak, ortaöğretim (lise ve dengi okul) mezunu olmak ve 5188 Sayılı Kanun gereği Özel Güvenlik Temel Eğitimini tamamlayarak geçerli silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak.

Genel ve Özel Şartlar

Adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, kamu haklarından mahrum bulunmaması, belirli suçlardan hüküm giymemiş olması, askerlik hizmetini tamamlamış olması (erkek adaylar için), görevini yapmasına engel olabilecek sağlık sorunu bulunmaması, herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olması ve 24 saat vardiyalı çalışmaya uygun olması gerekmektedir.

Başvuru Süreci ve Değerlendirme

Başvurular, ilanın Resmi Gazete'de yayımlandığı tarihten itibaren 5 Haziran 2024 tarihine kadar Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı'na şahsen yapılacaktır. Adayların başvuruları, 2022 KPSS puan sıralamasına göre değerlendirilecek ve sonuçlar kurumun internet adresinden ilan edilecektir.

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hakkında

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi, sağlık alanında nitelikli eğitim ve araştırma faaliyetleri yürüten bir devlet üniversitesidir. Üniversite, modern altyapısı ve uzman akademik kadrosuyla sağlık sektörüne nitelikli mezunlar yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.