Ağustos 2016 37 Bin 98 Kamu Personeli Alımı İlanlar Yayınlandı Hemen Başvur

Ağustos 2016 37 Bin 98 Kamu Personeli Alımı İlanlar Yayınlandı Hemen Başvur

Ağustos 2016 37 Bin 98 Kamu Personeli Alımı İlanlar Yayınlandı Hemen Başvur. Türkiye 'nin Her Yerinde Kamu Kurumları Tarafından İlanlar Yayınlandı. Yayınlanan İlanların Çoğunda KPSS Şartı Yok.

Ağustos 2016 ayında Kamuda istihdam edilmek üzere 37 Bin 98 personel alımı için ilanlar yayınlandı. Gün geçtikçe ilanların yayınlanması bir yandan devam etmekte iken, Kamu Personeli Alımı olarak tüm ilanları sizlere günlük ulaştırmaya devam ediyoruz. İşte Ağustos 2016 ayında Kamu Personeli Alımı yapacak olan kurumlar yayınlanan ilan metinleri haberin altındadır. 

Hacettepe Üniversitesi 94 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Çeşitli unvanlarla toplam 94 sağlık personeli alımı yapılacak. Başvurular 25 Ağustos 2016 tarihine kadar ilgili kuruma şahsen yapılacak. KPSS en az puan şartı yok.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı 5 Bin Sözleşmeli Er alımı yapılmaktadır. Başvurular devam ediyor. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, En az ilköğretim mezunu olup, 01 Ocak 1991 tarihi ile 31 Aralık 1996 tarihleri arasında doğanlar ilana başvurabilecektir. KPSS en az puan şartı yok.

10 Bin Polis Memuru alımı yapılmaktadır. Başvurular 19 Ağustos 2016 tarihinde sona erecektir. Lisans mezunu. ÖSYM tarafından lisans mezunları için yapılan 2015 veya 2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarının birinden P3 puan türünden en az (60,00) puan almış olmak.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu 45 personel alımı. Başvurular 31 Ağustos’ta başlayacak olup 6 Eylül’de sona erecektir. Üniversitelerin; siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat ve işletme fakültelerinin işletme, iktisat, maliye, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, siyaset bilimi, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler, kamu yönetimi ve siyaset bilimi ile kamu yönetimi bölümü mezunlarından 5 kişi; Hukuk alanında avukatlık ruhsatına sahip hukuk fakültesi mezunlarından 20 kişi; Mühendislik alanında üniversitelerin, elektrik-elektronik, elektronik, elektronik ve haberleşme, telekomünikasyon ve bilgisayar mühendisliği mezunu olmak.

TÜBİTAK BİLGEM 200 Personel Alımı yapılacak. Başvurular 1 Eylül 2016 tarihinde sona erecek. Bilişim Konfigürasyon Uzmanı (13 kişi), Gerçek Zamanlı İşletim Sistemi Yazılım Mühendisi (46 kişi), Algoritma Geliştirme Mühendisi (23 kişi), Donanım Tasarım Mühendisi (16 kişi), Emniyet Kritik Yazılım Test Mühendisi (18 kişi), Yazılım Geliştirme Mühendisi (52 kişi), Uzman Yazılım Mühendisi (14 kişi), Mekanik Tasarım Mühendisi (4 kişi), Elektrik – Elektronik Teknisyeni (12 kişi), Bilişim Teknisyeni (2 kişi) alım yapacaktır. KPSS en az puan şartı yok.

Adalet Bakanlığı CTE 3 Bin 721 açıktan personel alımı yapılacak. Başvurular 19 Eylül 2016 günü başlayıp, 27 Eylül 2016 günü mesai saati bitiminde sona erecektir. Sözleşmeli büro personeli pozisyonlarına yerleşebilmek için; en az lise veya dengi okul mezunu olup, MEB onaylı daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip olmak. Sağlık memuru pozisyonlarına yerleşebilmek için; Meslek liselerinin hemşirelik, toplum sağlığı veya acil tıp teknisyenliği bölümlerinden mezun olmak ya da bu bölümlerin lisans veya önlisans programlarından mezun olmak.

Şoför pozisyonlarına yerleşebilmek için; En az lise veya dengi okul mezunu olmak, E sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. Teknisyen pozisyonlarına yerleşebilmek için; En az meslek liseleri veya teknik liselerin ilgili bölümlerinden mezun olmak. Aşçı ve kaloriferci pozisyonlarına yerleşebilmek için; En az lise veya dengi okul mezunu olmak, Halk eğitim müdürlüklerinin veya diğer resmî kurum veya kuruluşların ilgili branşta düzenlediği kurslardan mezun olmak veya ilgili branşta sertifika sahibi olmak, gerekmektedir.

Adalet Bakanlığı 3 Bin Hakim ve Savcı Adayı alımı. Başvurular, 11 - 20 Ekim 2016 tarihleri arasında olacak. Adli Hakim adaylığı için Hukuk Fakültesi, İdari Hakim Adaylığı için Siyasal Bilgiler, İdarî Bilimler, İktisat ve Maliye alanlarında en az dört yıllık yüksek öğrenim mezunu olmak şart.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
167 Yorum