Aile Bakanı Sema Ramazanoğlu 15 Bin Sosyal Danışman

Aile Bakanı Sema Ramazanoğlu 15 Bin Sosyal Danışman

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının 2016 yılı içerisinde 3 bin personel alacağını; bu 3 bin personelden, 1500 personel için Maliye Bakanlığından kadro alındığını ve 1 ay içerisinde personel alımının gerçekleşeceğini haberimizde belirtmiştik.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın 2016 yılı içerisinde 3 bin personel alacağını; bu 3 bin personelden, 1500 personel için Maliye Bakanlığı’ndan kadro alındığını ve 1 ay içerisinde personel alımının gerçekleşeceğini haberimizde belirtmiştik. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın 1 ay içerisinde alımını gerçekleştirilecek olan 1500 personelin hangi branşlarda olacağını önceki haberimizde şu şekilde ifade etmiştik: Ataması yapılacak olan 1500 personelin; Sosyoloji Bölümü, Psikoloji Bölümü, Psikoloji Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü, Çocuk Gelişimi Bölümü, Aile ve Tüketici Bilimleri Bölümü, Sosyal Hizmetler bölümlerinden mezun olan adaylardan toplam 1500 kişi olacağı bildirildi. İlan edilecek bu bölümlerden KPSS+Mülakat şeklinde alımın yapılacağı belirtildi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, bugün Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) ve İstanbul Ticaret Üniversitesi'nce "Kadın ve Yoksulluk" temasıyla düzenlenen 2. Toplumsal Cinsiyet Adaleti Kongresi'ne katılarak, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın önümüzdeki yıllar için hedefleri hakkında da bilgiler verdi. Ramazanoğlu’nun yaptığı açıklamalara göre; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 1 ay içerisinde psikolog, toplum hizmetleri uzmanları, çocuk gelişimi ve sosyolog olmak üzere toplamda 1500 personelin alımını gerçekleştirecek. Bakan Ramazanoğlu, hedeflerinin 3-4 yıl içerisinde 15 bin sosyal danışman alarak, Türkiye’de her ailenin bir sosyal danışmana sahip olmasını sağlamak dedi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın önümüzdeki günlerde yapacağı 1500 personel alımının detaylarını siz değerli okuyucularımızla paylaşacağız.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum