Aile Bakanlığı 1500 Personel Alımı

Aile Bakanlığı 1500 Personel Alımı

Geçtiğimiz günlerde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu Proje kapsamında ziyaretlerde bulunduğu Erzurum ilinde, Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak'ı ziyaret ederek, devlet memuru olmayı bekleyen adaylara, Gazeteciler aracılığıyla müjdeli haber

Geçtiğimiz günlerde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu Proje kapsamında ziyaretlerde bulunduğu Erzurum ilinde, Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak'ı ziyaret ederek, devlet memuru olmayı bekleyen adaylara, Gazeteciler aracılığıyla müjdeli haber vermişti.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, yapmış olduğu açıklamalarda üç hafta içerisinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 1500 kamu personeli alımı yapacaklarının müjdesini vermişti. Bakanın bu müjdesi sonrası adayların en çok merak ettiği konu ise; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde istihdam edilecek 1500 personelin hangi bölümlerden ve ne zaman yapılacağı oldu. Siz değerli okuyucularımız için Kamu Personeli Alımı olarak; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın yapacağı 1500 kamu personeli alımının hangi bölümlerden ve ne zaman yapılacağını araştırdık. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yetkililerinden aldığımız bilgilere göre; 1500 kamu personeli alımı için, yaklaşık 1 ay içerisinde ilana çıkılacak. Ataması yapılacak olan 1500 personelin; Sosyoloji Bölümü, Psikoloji Bölümü, Psikoloji Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü, Çocuk Gelişimi Bölümü, Aile ve Tüketici Bilimleri Bölümü, Sosyal Hizmetler bölümlerinden mezun olan adaylardan toplam 1500 kişi olacağı bildirildi. İlan edilecek bu bölümlerden KPSS+Mülakat şeklinde alımın yapılacağı belirtildi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yetkililerinden edindiğimiz bilgilere göre; 2016 yılı için Maliye Bakanlığından 1500 personel için kadro alındığı, 1500 personel için daha Maliye Bakanlığından kadro tahsisi istendiği bildirilirken 2016 yılı içerisinde toplamda; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesine toplamda 3000 personelin daha katılacağı belirtildi. Sizde bütün Kamu Personeli Alımlarını ilk ve doğru bir şekilde öğrenmek için bizi takip etmeye devam edin.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum