Aile Bakanlığı 250 Memur Alımı Kontenjan Dağılımı Belli Oldu

Aile Bakanlığı 250 Memur Alımı Kontenjan Dağılımı Belli Oldu

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 2021 yılı memur alımları kapsamında 250 kadroya kontenjan dağılımları açıklandı. Bakanlık 250 memur alımı başvuru kontenjan dağılımı ve duyuruya haberimizden ulaşabilirsiniz.

2021 yılı kamu personeli alımları gerek kadrolu statülerde gerekse sözleşmeli statülerde birçok kurum tarafından alınmaya devam ediyor. Bu kapsamda duyuruları yapılan 250 kontenjandan başvuruları henüz alınamayan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kadroları için olacak başvurulara bu haberimizde değineceğiz.

Memur Alımı Tüm Başvuru Kontenjanları

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı için 250 memur alımları Bakanlık merkez teşkilatı için gerçekleştirilecek. Bakanlık merkez teşkilatında Genel İdare Hizmetleri “GİH” Sınıfında kadrolara alımlar yapılacak. 250 kadrolu alımı 8. Derece kadrolar için gerçekleştirilecek. 250 kadrolu memur alımına kim başvuru yapabilecek, hangi mezuniyetler başvuru yapabileceğe dair tüm detayları ve mezuniyetleri de belli oldu.

Mezuniyetler Nelerdir?

Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı, Şehir ve Bölge Planlama, Fizik Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Orman Mühendisliği, Ziraat Mühendisliği, Eğitim Programları ve Öğretmenliği, Eğitim Yönetimi ve Planlama, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi, Bilgi ve Belge Yönetimi, Basın Yayın, Gazetecilik, İletişim, Radyo, Sinema ve Televizyon, Gerontoloji, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Sağlık Yönetimi bölümleri için alımlar kontenjanlar dahilinde olacak.

Ayrıca Mütercim Tercümanlık, Türk Dili ve Edebiyatı, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, Özel Eğitim Öğretmenliği, İşletme, Endüstri Mühendisliği, Sosyoloji, Maliye, Muhasebe, Sosyal Hizmet, Psikoloji, Psikolojik Danışma ve Rehberlik, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi, İstatistik, Ekonometri, Hukuk, İktisat, Ekonomi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümü mezunlarının da başvuru yapabileceği 250 memur alımı branşlar bazında kontenjanlar da şu şekildedir:

Branşlar bazında Kontenjan Dağılımı

35 kadro için mezuniyetler İktisat, Ekonomi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümleri olarak belirlendi.

35 kadro için mezuniyetler Hukuk bölümleri olarak belirlendi.

30 kadro için mezuniyetler İstatistik, Ekonometri bölümleri olarak belirlendi.

30 kadro için mezuniyetler Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi bölümleri olarak belirlendi.

25 kadro için mezuniyetler Psikoloji, Psikolojik Danışma ve Rehberlik bölümleri olarak belirlendi.

20 kadro için mezuniyetler Sosyal Hizmet bölümleri olarak belirlendi.

15 kadro için mezuniyetler Maliye, Muhasebe bölümleri olarak belirlendi.

10 kadro Sosyoloji bölümleri olarak belirlendi.

10 kadro için mezuniyetler İşletme, Endüstri Mühendisliği bölümleri olarak belirlendi.

10 kadro için mezuniyetler Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, Özel Eğitim Öğretmenliği bölümleri olarak belirlendi.

7 kadro için mezuniyetler Mütercim Tercümanlık, Türk Dili ve Edebiyatı, İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümleri olarak belirlendi.

5 kadro için mezuniyetler Gerontoloji, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Sağlık Yönetimi bölümleri olarak belirlendi.

5 kadro için mezuniyetler Basın Yayın, Gazetecilik, İletişim, Radyo, Sinema ve Televizyon bölümleri olarak belirlendi.

5 kadro için mezuniyetler Eğitim Programları ve Öğretmenliği, Eğitim Yönetimi ve Planlama, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi, Bilgi ve Belge Yönetimi bölümleri olarak belirlendi.

5 kadro için mezuniyetler Fizik Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Orman Mühendisliği, Ziraat Mühendisliği bölümleri olarak belirlendi.

3 kadro için mezuniyetler Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı, Şehir ve Bölge Planlama bölümleri olarak belirlendi.

250 Memur Alımı Başvuruları

2021 yılı memur alımları için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına 250 kontenjan açıklandı ve başvuru ilanının da yayımlanarak başvuruların alınması adına u haberimizde güncem oluşturmaya devam ediyoruz.

Başvurular Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı internet sitesi üzerinden ve Bakanlığı Personel Daire Başkanlığı PDB internet sitesi üzerinden çevrim içi olarak yapılacak. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan son açıklamada sınav şartlarına ve tarihine dair başvuru detaylarının ilerleyen tarihte açıklanacağı belirtilmişti.

İlanın kısa sürede yayımlanması adına adayların taleplerini gündeme getirmeye devam ediyoruz.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum