Aile Bakanlığı 4.175 Memur Alımı Duyurusu Yayımlandı! Asil Atama Listesi

Aile Bakanlığı 4.175 Memur Alımı Duyurusu Yayımlandı! Asil Atama Listesi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 4 bin 175 sözleşmeli personel alımı yerleştirme duyurusu yayımlandı. Sözlü sınav sonucu atama asil liste de bugün belli oldu. İşte detaylar ve atama süreci.

Aile Bakanlığı tarafından 4 bin 175 kamu personel alımı sonuçları açıklandı. 4175 sözleşmeli personel alımı sözlü sınav sonuçları 6 Mayıs 2022 tarihinde açıklanmıştı. Bugün ise yapılan açıklamada sınavı asil olarak kazanan adaylar tercihlerini sistem üzerinden yaptılar ve adayların yaptıkları tercihler ve puanı üstünlüğü esasına göre sistem tarafından yerleştirilme yapıldı.

Aile Bakanlığı atama başvuru tarihleri

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından asil listede kazanan adaylar aşağıda belirtilen belgeleri 3- 10 Haziran 2022 tarihleri arasında eksiksiz olarak şahsen ya da iadeli taahhütlü posta ile yerleşmiş oldukları aile ve sosyal hizmetler il müdürlüklerine ulaştırmaları gerekiyor.

Memur atama belgeleri

Atama başvuru ve beyan formu, e-devlet mezun belgesi, mezun belgesini/diploması, askerlik durum belgesi, adli sicil belgesi, mesleğe ilişkin belgeler, avukat pozisyonuna yerleşen adaylar için avukatlık ruhsatı, kimlik fotokopisi, KPSS sonuç belgesi, tercih formu, çalışma geçmişine ilişkin belgeler, e-devlet SGK hizmet dökümü belgesi, kamuda görev yapan/yapmış olan adayların ilgili kurum tarafından düzenlenen unvan ve statüsünü gösterir hizmet belgesi, kamu görevlileri etik sözleşmesi, mal bildirim formu, vesikalık fotoğraf isteniyor.

Aile bakanlığı memur atama süreci nasıl olacak?

Belgelerini teslim eden adaylar hakkında 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu kapsamında arşiv araştırması/güvenlik soruşturması yaptırılacak olup, ayrıca Sınav ilanında belirtilen şartları taşıyıp taşımadıkları incelenecektir. Adaylar belirtilen işlemlerin tamamlanması sonrasında göreve başlatılacaktır. Diğer tüm iş ve işlemleri aşağıdaki bağlantılardan hemen öğrenebilirsiniz.

Aile Bakanlığı duyuru-sonuç metni.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.