Aile Bakanlığı 4.175 Memur Alımı Mülakat Sonucu Açıklandı! Asil Yedek Liste

Aile Bakanlığı 4.175 Memur Alımı Mülakat Sonucu Açıklandı! Asil Yedek Liste

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 2022 yılı ASDEP ve diğer personel alımları kapsamında 4 bin 175 memur alımı mülakat sonuçları açıklandı. Aile Bakanlığı sözlü sınav sonucu diğer tüm işlemler bu haberimizde.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 4 bin 175 kadro için Yurt Yönetim Personeli, Büro Personeli, Hemşire, Diğer Sağlık Personeli, Avukat, Öğretmen, Diyetisyen, Çocuk Gelişimcisi, Fizyoterapist, Psikolog, Sosyal Çalışmacı, ASDEP personeli olmak üzere MÜLAKAT sonuçları açıklandı. Adaylar tercih işlemi yapacaklar. Detayları İŞ İLANLARI KARİYER olarak bu haberimizde hazırladık.

Aile Bakanlığı 4.175 memur alımı kadroları

1500 ASDEP personeli,

555 Sosyal Çalışmacı,

600 Psikolog,

100 Fizyoterapist,

200 Çocuk Gelişimcisi,

20 Diyetisyen,

150 Öğretmen,

110 Avukat,

200 Diğer Sağlık Personeli,

200 Hemşire,

240 Büro Personeli,

300 Yurt Yönetim Personeli olmak üzere 4 bin 175 memur alımı için sözlü sınav sonuçları açıklandı. İşte sözlü sınav sonucu asil-yedek liste detayları ile tercih ve atamalara dair tüm detaylar.

Sözlü sınav sonucu asil ve yedek listeler

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sınav puanı üstünlüğü esasına göre sıralama yapılmak suretiyle, ilan edilen pozisyon sayısı kadar asil ve aynı sayıda yedek adaylar belirlendi. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada 2 Mart ile 12 Nisan 2022 tarihleri arasında yapılan Sözleşmeli Personel alımı sözlü sınavı değerlendirmeleri tamamlanmıştır denildi.

Sözleşmeli personel alımı sözlü sınav sonuçları kariyer kapısı üzerinden görülebilecek olup ayrıca adaylara e-posta yoluyla sonuç bilgisi gönderileceği de duyuruldu. Hemen aşağıdaki bağlantıdan ve kendi e-postalarınızdan durumunuzu öğrenebilirsiniz.

4 Bin 175 memur alımı tercih - yerleştirme ve atama işlemleri

Tercih ve Yerleştirme: Sınav sonucunda asil sırada yer alan adaylar, yapılacak tercih duyurusuna göre, elektronik ortamda tercihlerini bildireceklerdir. Adaylar en fazla 10 tercih yapabilecek olup, “tercihleri haricinde bir yere yerleştirilmek isteyip istemediğini” belirteceklerdir. Adaylar sözlü sınav puanı üstünlüğü esasına göre ve tercihleri doğrultusunda ilgili pozisyonlara yerleştirilecektir.

Atama: Yerleştirme işlemleri sonucunda atanmaya hak kazanan adaylar, istenilen belgelerini duyurulan süre içinde yerleştirildikleri ildeki Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bizzat ya da posta yolu ile ileteceklerdir.

Aile Bakanlığı sözlü sınav sonuçları.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum