Aile Bakanlığı 4500 TL Maaş Daimi Personel Alımı

Aile Bakanlığı 4500 TL Maaş Daimi Personel Alımı

Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafında resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan duyuruya göre KPSS 60 puan ile ve ortalama 4500 TL maaşla personel alımı yapılacağı belirtildi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü (SYDV) tarafından yayımlanan ilana göre alınacak personellerin 1 Büro Görevlisi ve 1 Sosyal Yardım İnceleme Görevlisi olarak görevlendirileceği belirtiliyor.

Alınacak personeller nerede görevlendirilecek

Alınacak personeller Ardahan Merkez SYDV bünyesinde 1 Büro Görevlisi ve 1 Sosyal Yardım İnceleme Görevlisi olarak istihdam edilecektir.

İlana müracaat edecek adaylar için başvuru zamanı

İlana başvuru yapacak adaylar başvurularını 3 Mart 2021 tarihine kadar (3 Mart dahil) yapabileceklerdir

Başvurular nereye ve nasıl yapılacaktır

Adaylar başvurularını Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü resmi internet sitesinde yer alan başvuru bölümüne girerek başvurularını yapacaklardır.

Adaylarda aranan ortak nitelikler

Adaylar Vakfın bulunduğu İl sınırları içinde ilan tarihi itibariyle en az 6 ay ikamet ediyor olmak ve belgelemek, Görevini devamlı yapmasına engel bir durumunun olmadığı, akıl hastalığı veya vücut sakatlığı ile özrü bulunmadığını, her türlü coğrafi ve iklim koşullarında görev yapabileceğini gösterir sağlık raporu (işe alınması kesinleşen adaylardan istenecektir), Bilgisayar sertifikasına sahip olmak veya lisans eğitiminde bilgisayar dersi ( transkript) almış olmak, Word, Excel Powerpoint vb. temel bilgisayar programlarını iyi düzeyde kullanabiliyor olmak, Mesai saatleri içinde ve mesai saatleri dışında devlet memurları liyakat kurallarına uymak ve Sosyal iletişim becerisine sahip olmak şartları aranmaktadır.

Büro Görevlisi için aranan nitelikler (1 Personel)

4 yıllık Yükseköğretim kurumlarının İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Siyasal Bilgiler Fakültesinin herhangi bir bölümü, Bilgisayar Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri ve Halkla İlişkiler bölümü mezunu olmak şartı aranmaktadır.

Sosyal Yardım İnceleme Görevlisi için aranan nitelikler (3 personel)

4 yıllık Yükseköğretim kurumlarının İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Sosyoloji, Psikoloji, Sosyal Hizmet bölümü mezunu olmak, Erkek adaylar için en az B sınıfı ehliyet sahibi olmak ve aktif olarak araç kullanabilmek şartları aranmaktadır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
8 Yorum