Aile Bakanlığı 5.980 Memur Alımı Mülakat Sınavı Hakkında Önemli Açıklama

Aile Bakanlığı 5.980 Memur Alımı Mülakat Sınavı Hakkında Önemli Açıklama

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından mülakat sonuçlarını açıkladıktan sonra sosyal medyadaki paylaşımlarla ilgili önemli açıklama yaptı. İşte bakanlık tarafından mülakat sınavlarına dair yapılan açıklamalar.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde 4/B Sözleşmeli Personel Alımı Sözlü Sınav Sonuçları ile İlgili Yayımlanan Haberlere ve Sosyal Medya Paylaşımlara dair önemli açıklama yapıldı. Bakanlıktan yapılan açıklamada basın, yayın organlarında ve sosyal medyada Aile Bakanlığının 4/B sözleşmeli memur alımı sözlü sınav sonuçları ile ilgili çıkan haberler sebebiyle ilgili detaylı değerlendirme yapıldı.

Aile Bakanlığı 5.980 memur alımı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 5 bin 980 sözleşmeli personel alınacağı duyurulduğu belirtildi. Bu kadrolardan bin 805 sözleşmeli pozisyon için özel mesleki nitelik gerektirmeyen kadrolar olduğu belirtildi. Bu kapsamda destek personeli, şoför, teknisyen, güvenlik görevlisi vb. gibi bu kadrolara sözlü sınav olmaksızın KPSS ile doğrudan yerleştirme yapılmıştır denildi.

4 bin 175 kadroya atama mülakatla yapıldı

Bakanlıktan yapılan açıklamada geriye kalan 4 bin 175 sözleşmeli pozisyon ise özel nitelik ve değerlendirme gerektirdiğinden bu kadrolar için sözlü sınav yapılacağı 6 Ocak 2022 tarihinde duyurulmuştu ve başvurular 20 Ocak 2022 tarihine kadar alınmıştı.

Sözlü sınavlar ise 2 Mart ile 12 Nisan 2022 tarihleri arasında ise Ankara da Bakanlık merkez binalarında 8 ayrı komisyon tarafından sözlü sınavlar gerçekleştirildiği ifade edildi. Komisyon üyelerinin tamamı Bakanlıkta hali hazırda yönetici pozisyonlarında görev yapmakta olan, Daire Başkanı ve üstü kadrolarda bulunan kişilerden oluştuğu ifade edildi. Sonuçlar ise 6 Mayıs’ta açıklandı.

KPSS değerlendirmede tek kıstas değil

Personel alımı yapılacak 4 bin 175 pozisyon için KPSS sıralamasına göre toplam 12.525 aday sözlü sınava çağırıldı. Adayların tamamı KPSS sıralaması ile sözlü sınava girmeye hak kazandı. KPSS değerlendirme açısından önemli kıstaslardan biri olmakla birlikte, ilgili mevzuata göre tek kıstas olmadığı da ifade edildi.

Özellikle Bakanlığın hizmet alanları değerlendirildiğinde genel bir seçme sınavı sonucuna göre atama yapmak, yalnız çalışma arkadaşların için değil hizmet verilen 85 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı için doğru ve hakkaniyetli olamaz denildi. Bunu en iyi sosyal hizmet ve benzeri alanlarda eğitim almış adaylar bileceği ifade edildi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği tarafından yapılan açıklamada hassas bir sürecin yürütülmekte olduğu ve kişilerin hem bilgilerinin hem de sosyal hizmet yaklaşımlarının öncelenerek MÜLAKAT değerlendirilmesi yapıldığı belirtildi. İşte açıklama tam metni.

Aile Bakanlığı mülakat açıklaması tam metin.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
13 Yorum