Aile Bakanlığı Her Aile İçin 1248 TL Sosyal Yardım Verecek

Aile Bakanlığı Her Aile İçin 1248 TL Sosyal Yardım Verecek

Aile Bakanlığı Duyurdu! Başvuru Şartları Belli Oldu! İşte Detaylar! Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, bu şartlara uyan her aile için 1248 Türk Lirası sosyal yardım desteğinin yapılacağını açıkladı.

Sosyal ve ekonomik destek hizmetleri kapsamındaki temel ihtiyaçları karşılamaya yönelik, zor durumda olan ailelerin çocuklarından ayrı kalmaması ve ihtiyaçlarının karşılanması için sunulan desteklerden biri olan bu hizmetin, kimlere verileceği, desteklerin nasıl alınacağı ve başvuruların nasıl yapılacağı gibi merak uyandıran soruların cevabı haberimizin detaylarında yer alıyor.

SED adı verilen bu yardımların çok sayıda çocuğun ihtiyaçlarını karşılayan önemli desteklerden biri olduğu biliniyor. SED yardım başvurularından faydalanmak isteyen kişilerin aklına takılan tüm sorular haberimizin devamında.

Aile Bakanlığı Duyurdu! Her Aile İçin 1248 TL Sosyal Yardım Desteği Geliyor!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, okul harici zamanlarda çocukların kaliteli ve verimli ortamlarda bulunabilmesi amacıyla okul destek projesini başlatmıştı. Bu projelerden ülkemizde 16.000 civarı çocuk faydalandı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 2020 yılında her bir çocuk için; aylık 693 lira okul öncesi eğitim, aylık 1040 lira ilköğretim, aylık 1110 lira ortaöğretim ve aylık 1248 lira yükseköğretim için destek veriyor.

SED ödemleri yapılması sayesinde, çocuklarımız ailelerinden ayrılmak zorunda kalmadan ve aile bütünlüğü korunarak üstün yarar gözetliyor.

Toplam 138 Milyon TL Ödeme Yapılacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, SED ödemeleri ile alakalı detaylı bir şekilde bilgi vererek açıklamalarda bulundu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yapmış olduğu açıklamada SED ödemeleri kapsamında 131 bin çocuğun yer aldığını belirterek, bu çocuklara toplamda yapılacak olan ödeme miktarının 138 milyon lira olduğunu ifade etti.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, konuşmasının devamında SED ile çocuklarımızın ailelerinin yanında kalması ile aile bütünlüğü korunarak desteklendiği, projenin asıl amacının çocuklarımızın olumsuz etkilenmemesi olduğu ifadelerini kullandı. SED ödemeleri, aksatılmadan yapılarak, çocuklarımızın hiçbir şekilde mağdur olmamaları en iyi şekilde sağlanıyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum