Aile Bakanlığı İstanbul 158 Memur Alımı 2017

Aile Bakanlığı İstanbul 158 Memur Alımı 2017

Aile Bakanlığı (ASDEP) Alımları devam etmektedir. Son yapılan ilanda Danışma Yönlendirme Elemanı ASDEP elemanı olarak 158 alım ilanı yayınlandı. Başvuracaklar KPSS 2015 ve 2016 Yılları 60 puan olan adaylar başvuru bilecekler.

Alınacak Personeller İstanbul iline istihdam edilecektir. Başvurular 27 Mart 2017 de başlamış olup şartları taşıyan adaylar 21 Nisan 2017  tarihi mesai bitimine kadar istenilen belgeler ve başvuru formunu eksiksiz doldurarak, İl Müdürlüğü aşağıda belirtilen açık adresine Şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Başvuracaklarda aranan şartlar: Sosyal Hizmet, Psikoloji, Sosyoloji, Çocuk Gelişimi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Aile ve Tüketici Bilimleri bölümleri mezunları ve bu bölümlere denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içi ve yurt dışındaki öğretim kurumların en az lisans düzeyinde mezun olan, ÖSYM tarafından 2015 ve 2016 (lisans) yıllarında yapılan, Kamu Personeli Seçme Sınavında (KPSS), KPSS P3 puan türünden 60 (altmış) puan alan kişiler başvuru yapabilecekler.

Başvuracak adaylardan istenen belgeler: Nüfus Cüzdan Fotokopisi, Adli Sicil belgesi, Diploma Fotokopisi ve 2015 veya 2016 (veya açıklanmışsa 2017) yılı KPSS P3 Puanı sonuç belgesi, Askerlik durumu itibariyle askerlikle ilgili bulunmaması gerekmektedir.

Ayrıca Sağlık Raporu, Sosyal Hizmet, Psikoloji bölümü, Sosyoloji, Çocuk Gelişimi, Rehberlik Psikolojik Danışmanlık, Aile ve Tüketici Bilimleri Bölümlerinden en az lisans mezunu olmak, Diploma Aslı ve Fotokopisi, 2 Adet vesikalık fotoğraf, E-Devletten Diploma Sorgulama Belgesi olması gereklidir.

Müracaat aşamasında İstanbul İlinde ikamet etme zorunluluğu yoktur. Başvuracak aday için adres Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Alemdar Mah.Prof.Dr. Kazım İsmail Gürkan Cad. No:10 Cağaloğlu Fatih /İSTANBUL adresine şahsen yapabilirler.

Aile ve bireylerin sosyal yardımlar hizmetlere olan ihtiyaçlarının tespiti, ihtiyaca göre sosyal yardım ve hizmet modellerinin planlanması ve uygulanması, gerektiğinde taktirde diğer kamu hizmetleri yararlanılmasının sağlanması, sürecin tüm aşamalarında rehberlik ve danışmanlık hizmetlerinin sunulması ile takibi ve bu suretle yaşam koşulların düzeltilmesi amaçlayan bir program olan Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) ilişkin Aile Sosyal Destek Programı aşamalı olarak hayata geçirmek için İstanbul Danışma Yönlendirme Elemanı ASDEP Görevlisi olarak 158 personel istihdam edilecektir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum