Aile Bakanlığı KPSS 60 5 İlde 9 Büro Görevlisi ve Personel Alımları

Aile Bakanlığı KPSS 60 5 İlde 9 Büro Görevlisi ve Personel Alımları

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından resmi internet sitesinde yayınlanan ilanlarda KPSS 60 puan ile daimi kadroda 5 ilde toplam 9 personel alımı yapılacağı belirtilmektedir.

Aile Bakanlığı resmi internet sitesinde yayınlanan ilanda Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü Bünyesinde görevlendirilmek üzere daimi kadroda KPSS 60 puanla toplam 9 personel alımı yapılacağı belirtilmektedir.

Alınacak personellerin kurum, unvan ve sayı dağılımları

Balıkesir Kepsut SYDV 1 Büro Görevlisi, Eskişehir Sarıcakaya SYDV 1 Büro Görevlisi, Kars Merkez SYDV 2 Büro Görevlisi ve 1 Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi, Kilis Musabeyli SYDV 2 Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi,  Konya Karatay SYDV 2 Büro Görevlisi olarak kurumlar bünyesinde görevlendirileceklerdir.

Adaylar için başvuru zamanı

Balıkesir Kepsut SYDV için son başvuru tarihi 31 Mart 2021’dir.

Eskişehir Sarıcakaya SYDV için son başvuru tarihi 31 Mart 2021’dir.

Kars Merkez SYDV için son başvuru tarihi 12 Nisan 2021’dir.

Kilis Musabeyli SYDV için son başvuru tarihi 31 Mart 2021’dir.

Konya Karatay SYDV için son başvuru tarihi 2 Nisan 2021’dir.

Adaylar için başvuru şekli ve yeri

Adaylar başvurularını Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü resmi internet sitesinde yer alan başvuru bölümüne TC kimlik numaraları ile girerek başvurularını Online olarak yapacaklardır.

Adaylarda aranan ortak nitelikler

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olmak, Son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını bitirmiş olmak ve 35 yaşını doldurmamış olmak, Erkek adaylar için askerlik görevini yapmış veya muaf olmak ya da askerlikle ilişkisi bulunmamak, Vakfın bulunduğu ilçede ikamet ediyor olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak ve aktif araç kullanabilmek, Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak, Görevini yapmasına engel sağlık sorunu bulunmamak ve KPSS sınavından ilgili puan türünden en az 60 puan almış olmak şartları aranmaktadır.

Balıkesir Kepsut SYDV Büro Görevlisi için aranan nitelikler (1 personel)

En az 4 yıllık lisans eğitimini tamamlamış olmak, Bilgisayar Sertifikası sahibi olmak ve Word, Excel vb. temel Bilgisayar programlarını iyi düzeyde kullanabilmek, (Bilgisayar sertifikalarının özel kurslardan ya da Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerinden alınmış olması).

Eskişehir Sarıcakaya SYDV Büro Görevlisi için aranan nitelikler (1 personel)

En az 4 yıllık lisans eğitimini tamamlamış olmak, Bilgisayar Sertifikası sahibi olmak ve Word, Excel vb. temel Bilgisayar programlarını iyi düzeyde kullanabilmek.

Kars Merkez SYDV Büro Görevlisi için aranan nitelikler (2 personel)

4 Yıllık yükseköğretim kurumlarının Sosyal Hizmetler, Sosyoloji, Psikoloji, Halkla ilişkiler ( Halkla İlişkiler ve Tanıtım / Reklamcılık), Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümlerinin herhangi birinden mezun olmak.

Kars Merkez SYDV Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi için aranan nitelikler (1 personel)

4 Yıllık yükseköğretim kurumlarının; Sosyal Hizmetler, Sosyoloji, Psikoloji, Halkla İlişkiler ( Halkla İlişkiler ve Tanıtım/ Reklamcılık), Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümlerinin herhangi birinden mezun olmak.

Kilis Musabeyli SYDV Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi için aranan nitelikler (2 personel)

4 yıllık (lisans) Yükseköğretim Kurumlarının İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Eğitim Fakültesi veya Fen-Edebiyat Fakültelerinden mezun olmak, Bilgisayar programlarını biliyor ve kullanabiliyor olmak,(Özellikle Word, Excel, Powerpoint vb. ofis programlarını iyi derecede kullanabilmek.).

Konya Karatay SYDV Büro Görevlisi için aranan nitelikler (2 personel)

Word, excel vb Office Programlarını kullanabilmek, Fakültelerin Sosyal Hizmetler, Sosyoloji, İşletme, İktisat ve Kamu Yönetimi bölümlerinde lisans eğitimini tamamlanmış olmak, Sosyal iletişim becerisine sahip olmak, İngilizce okuma, konuşma ve yazma bilgisine sahip olmak.

Adaylar için ilan başvuru numaraları;

Balıkesir Kepsut SYDV 1234813,

Eskişehir Sarıcakaya SYDV 1234579,

Kars Merkez SYDV 1235656 ve 1235657,

Kilis Musabeyli SYDV 1234790,

Konya Karatay SYDV 1234578’dir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum