Aile Bakanlığı KPSS Şartsız 15 Sözleşmeli Personel Alımı Açıklandı

Aile Bakanlığı KPSS Şartsız 15 Sözleşmeli Personel Alımı Açıklandı

Aile Bakanlığı tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda KPSS şartı olmadan 15 Sözleşmeli personel alımı yapılacağı açıklandı.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere KPSS şartsız 15 Sözleşmeli Bilişim Personeli alınacaktır.

Aile Bakanlığı personel alımı için başvuru süresi

Adaylar başvurularını 19 Kasım – 6 Aralık 2021 tarihleri arasında yapacaklardır.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımında başvuru şekli

İlana başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını e-Devlet (Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı / Kariyer Kapısı) ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden yapacaklardır.

bilisim-2.jpg

Sözleşmeli Bilişim Personeli alımı için aranan nitelikler

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde sayılan genel şartları taşımak.
  • Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği, dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden mezun olmak.
  • Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçmeyecekler için en az 3 (üç) yıl, üç katını geçmeyecekler için en az 5 (beş) yıl, ücret tavanı 4 (dört) katını geçmeyecekler için en az 8 (sekiz) yıl mesleki tecrübeye sahip bulunmak.
  • Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi ve güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek.
  • Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak.
  • 2020 veya 2021 yıllarında yapılan KPSS sınavında alınan KPSSP3 puanının yüzde yetmişi (KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSS puanı 70 olarak dikkate alınır) ile yabancı dil puanının (belge ibraz etmeyenlerin yabancı dil puanı sıfır olarak değerlendirilecektir) yüzde otuzunun toplamı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlıdan başlanarak her bir unvan için en fazla 10 (on) katı aday yazılı sınava çağırılacaktır.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum