Aile Sağlığı Eleman Alım İlanı

Aile Sağlığı Eleman Alım İlanı

Sağlık Bakanlığının 01 Haziran 2011 tarih ve 22100 sayılı yazısı gereği Konya kamu görevlisi olmayan sözleşmeli aile sağlığı elemanı istihdam edilmek üzere ilan yayınlandı.

Sağlık Bakanlığının 01 Haziran 2011 tarih ve 22100 sayılı yazısı gereği Konya kamu
görevlisi olmayan sözleşmeli aile sağlığı elemanı istihdam edilmek üzere 70 pozisyon olup 69 pozisyon dolu olup 1 pozisyon tahsis edilmiştir. En az Orta Öğretim (Lise ve Dengi) En çok lisans mezunu Aile Sağlığı Elemanı alımı yapılacaktır.

Bu kapsamda 5258 sayılı Kanun ve bu kanuna istinaden yayımlanan yönetmelikler çerçevesinde kamu görevlisi olmayan aile sağlığı elemanı olarak çalışmak üzere başvuran kişilerin aşağıda belirtilen usul ve esaslar çerçevesinde başvuruları kabul edilerektir. Başvuracak adaylar 07 Kasım 2016 ile 11 Kasım 2016 tarihleri arasında başvurular yapılacak olup adaylar Türkiye genelinden başvuru yapabileceklerdir.

Adaylarda aranacak şartlar: Türkiye'de mesleğini icra etmeye yetkili ve orta öğretim veya yükseköğretim kurumlarının ebelik, hemşirelik, sağlık memurluğu (Toplum Sağlığı) acil tıp teknisyenliği bölümlerinden mezun olanlar başvurabilecektir. Vekil ebe, hemşire olarak çalışan kişiler de başvuru yapabilecektir. Başvuru için ilimizde ikamet şartı aranmayacak, ülke genelinden başvuru alınacaktır. Başvuru tarihi itibariyle altı ay öncesine kadar kamu görevlisi olanlar(657 sayılı Kanun 4/A, 4/B, 4924 sayılı kanun, 399 sayılı KHK, 5393 sayılı Kanunun 49. Uncu maddesine göre çalışanlar v.b.) başvurmayacaktır. Ancak 5258 sayılı Kanun kapsamında kamu görevlisi olmayan aile sağlığı elemanı olarak çalışmakta iken sözleşmesini usulüne uygun olarak sona erdirenler başvurabileceklerdir.

Başvuru ve Şekli; Başvuru bir dosya ile doğrudan aile sağlığı elemanı olarak sözleşme yapılacak kişi tarafından Halk Sağlığı Müdürlüğüne yapılacak olup posta ve diğer yollarla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Başvuru dosyasında kişiye ait T.C. Kimlik numarası bulunan geçerli bir kimlik belgesinin onaylı fotokopisi, Sağlık Bakanlığınca tescil edilmiş diploma veya geçici mezuniyet belgesinin noter onaylı sureti, Tescil edilmiş bulunan diploma veya geçici mezuniyet belgesinin aslının getirilmesi halinde, belgenin fotokopisi, aslına uygunluğu kontrol edildikten sonra birim sorumlusu müdür yardımcısı tarafından isim ve ünvan yazılarak tasdik edilmek suretiyle kabul edilecektir.

Başvuracak adaylar 07 Kasım 2016 ile 11 Kasım 2016 tarihleri arasında başvurular yapılacak olup adaylar Türkiye genelinden başvuru yapabileceklerdir. Posta ve diğer internet ortamlardan yapılacak başvuru kabul edilmeyecek olup başvurular Şahsen yapılacaktır. Konya iş ilanları kariyer.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum