Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı 52 Personel Alımı

Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı 52 Personel Alımı

Aile ve Sosyal Politikalar bakanlığı ASDEP Kapsamında personel alımlarına başladı. İlk olarak 52 personel ve KPSS 60 Puanı olan adaylar arasından alacak. Başvurular başlamış olup 17 Mart 2017 tarihinde son bulacağı açıklandı.

Aile ve Sosyal Politikalar Hatay İl Müdürlüğüne bağlı olarak hizmet vermekte olan Sosyal Hizmet Merkezlerimizi görevlendirilmek üzere 52 Danışma ve Yönlendirme 40 kişi Antakya Sosyal Hizmet Merkezi ve 12 kişi İskenderun Sosyal Hizmet Merkezine alımı yapılacaktır.

Başvuru için şartlar: Türk vatandaşı olması, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddede belirtilen süreler geçmiş olsa bile hüküm giymemiş olmak. Askerlik durumu itibariyle askerlikle ilgisi bulunmamak veya muvazzaflık hizmetini yapmış yahut en az 1 yıl erteletmiş veya yedeğe geçirilmiş olması, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 53. Maddesi hükümleri saklı kalmak şartıyla görevini devamlı yapmasına engel fiziksel veya akıl hastalığı olmaması gerekmektedir. Yurdun her yerinde görev yapmasına, her türlü iklim ve yolculuk şartlarında seyahat etme engeli bulunmaması gerek.

ASDEP İş İlanları Başvuru Şartları Sosyal Hizmet, Psikoloji, Çocuk Gelişimi bölümü, Sosyoloji Bölümü, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Aile ve Tüketici Bilimleri bölümleri mezunları ve bu bölümlere denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçi ve yurtdışı öğretim kurumlarından lisans düzeyinde mezun olmak, ÖSYM tarafından 2015 veya 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarında (KPSS), KPSS P3 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olanlar başvurabilecekler.

Başvuracak adaylardan istenen belgeler: Nüfus Cüzdan Fotokopisi, Adli Sicil Kaydı, Askerlik durumu itibari ile askerlikle ilgisi bulunmamak veya muvazzaf hizmetini yapmış yahut en az bir yıl erteletmiş veya yedeğe geçirilmiş olan veya Askerlik terhis belgesi (Aralık 2017).

Sağlık Raporu Tek Hekimden, Sosyal Hizmet, Psikoloji bölümü, Çocuk Gelişimi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümü, Aile ve Tüketici Bilimleri Bölümlerinden en az lisan mezunu olmak ve Diploma Aslı ve Fotokopisi, 2015 veya 2016 KPSS Sonuç Belgesi, 2 Adet vesikalık fotoğraf ve E-Devletten Diploma Sorgulama Belgesi olması gerekmektedir.

Başvurular 6 Mart 2017 ile 17 Mart 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olup; Adayları istenen belgeler ile birlikte Hatay Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne şahsen başvurmaları gerekmektedir. Posta yolu ile yapılan başvurula kabul edilmeyecektir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum