Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Ücretsiz İnternet Verilecek

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Ücretsiz İnternet Verilecek

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ortak çalışmasıyla yaklaşık 300 bin aileye ücretsiz internet verilecek.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ortak çalışmasıyla yaklaşık 300 bin aileye ücretsiz internet verilecek.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı öncülüğünde, Kalkınma Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun (BTK) ortaklığında ilk çalışmaları yaklaşık bir yıl önce başlatılan ücretsiz internet uygulaması Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonunun 11 Şubat 2016 kararı ile hayata geçirilecek.

Aile Koruma Şifreli ve kotalı olması planlanmaktadır. Güvenli internet uygulaması kapsamında aile koruma şifreli ve kotalı olarak sunulacak ücretsiz internet erişim desteği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ‘SYDV’ belirleyeceği yoksul durumda bulunan ailelere sağlanacaktır.

Yapılan ortak çalışma sonucu internet desteği ile bu ailelerin teknolojinin sağladığı kolaylıklara rahatça erişebilmesinin ve günümüz teknolojilerinden herkesin eşit bir şekilde yararlanması hedeflenmektedir. Bu destek ile özellikle yoksul durumdaki ailelerin çocuklarının derslerde geri kalmaması araştırma yapabilmesi ve merdiven altı olarak adlandırılan ruhsatsız internet cafeler’den uzak tutması ve koruması amaçlanıyor.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ortak çalışmasıyla yapılan planlamaya göre Ocak 2017 itibariyle hayata geçirilmesi planlanan internet desteğinden maddi durumu iyi olmayan yoksul vatandaşlar yararlanabileceklerdir.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı öncülüğünde, Kalkınma Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun (BTK) ortaklığında ilk çalışmaları yaklaşık maliyet 40 milyon lira olarak belirlendi. Yaklaşık olarak 300 bin ailenin faydalandırılması düşünülen program bitme aşamasında olduğu ve Ocak 2017 itibariyle program başlatılacağı öğrenildi.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum