Akdeniz Üniversitesi 1 Avukat Alımı

Akdeniz Üniversitesi 1 Avukat Alımı

Akdeniz Üniversitesi 2 Eylül 2016 tarihinde personel alım ilanı yayınladı. Başvurular 2 Eylül tarihinde başlayacak olup 23 Eylül tarihinde sona erecektir.

Akdeniz Üniversitesi Hukuk Müşavirliği’nde istihdam edilmek üzere, Avukatlık Giriş Sınavı ve Atama Yönetmeliği hükümlerine göre 1 adet Avukat kadrosuna sözlü sınavla atama yapılacaktır.

Adaylarda aranan genel şartlar; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak, Son başvuru tarihi itibariyle geçerlilik süresi dolmamış KPSSP3 puan türünden, giriş sınavı ilanında belirtilmiş olan asgari puanı almış olmak, Hukuk fakültesi mezunu olmak ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, Avukat kadrosu için başvuru tarihinin son günü itibariyle avukatlık ruhsatnamesine sahip olmak olarak belirtilmiştir.

Başvuru sırasında adaylardan istenen belgeler; Başvuru Formu Akdeniz Üniversitesi resmi internet sitesi üzerinden ulaşılabilir), Diploma veya mezuniyet belgesinin onaylı örneği (eğitimini yurt dışında tamamlamış olanların diploma denklik belgesinin onaylı örneği.), Üç adet vesikalık fotoğraf, KPSS (B) sonuç belgesinin barkotlu bilgisayar çıktısı, Özgeçmiş, Avukatlık ruhsatnamesinin onaylı örneği olarak paylaşılmıştır. Antalya iş ilanları kariyer.

Sözlü sınav Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü’nde 12 Ekim 2016 tarihinde saat 09.30’da yapılacaktır. İlan hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için ve sınav konularına ulaşmak için tıklayınız.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.