Alınmak İstenen Aday Listeye Giremeyince Mülakattaki Herkesi Elediler

Alınmak İstenen Aday Listeye Giremeyince Mülakattaki Herkesi Elediler

İzmir ili Karaburun Belediyesinde Evlendirme Memuru ve V.H.K.İ. alımı için ilana çıkılmıştı. Mülakata katılan tüm adaylar elendi.

Karaburun Belediye Başkanlığı 1 Evlendirme Memuru ve 1 V.H.K.İ. alımı için ilana çıktıktan sonra ilginç bir şekilde mülakata katılan tüm adayları eledi.

KPSS taban puanı 60 olarak belirlendi

25 Haziran 2021 tarihinde personel alım ilanı yayınlayan Karaburun Belediyesi Evlendirme Memuru ve VHKİ alımı için Kamu Yönetimi, İktisat veya İşletme bölümlerinin birinden Lisans düzeyinde mezun olmak şartı arandı. KPSS taban puanı da 60 olarak belirlendi.

En düşük KPSS puanı 83,29 oldu

Söz konusu ilana toplamda 719 aday başvuru yaptı. Yönetmelik hükmü gereğince başvuranlardan, en yüksek KPSS puanına sahip olan adaydan başlamak üzere alınacak personel sayısının beş katı aday mülakata çağrıldı. Mülakata çağrılan adayların en düşük KPSS puanı 83,29 oldu.

Mülakat heyeti tüm adayları eledi

Ancak sözlü sınava Evlendirme Memuru kadrosu için 2 aday, VHKİ kadrosu için ise bir aday katıldı. Mülakat sonuçları bugün açıklandı. İki başkan yardımcısı, yazı işleri müdürü, imar ve şehircilik müdürü ve zabıta amirinden oluşan 5 kişilik komisyon heyeti sözlü sınavda tüm adaylara 60 altında puan verdi.

karaburun1.jpgkaraburun2.jpgkaraburun3.jpg

Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliğinin 16. maddesi hükmü gereğince, sözlü sınavda başarılı sayılmak için, sınav kurulu başkan ve üyelerinin 100 tam puan üzerinden verdikleri puanların aritmetik ortalamasının en az 60 olması şarttır. Adaylara 60'ın altında puan verildiği için tüm adaylar başarısız sayılmış, dolaysıyla belediye memur alımı yapmamıştır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum