Almanya 7.200 Havaalanı Personeli Alımı Başvuru Nasıl Yapılır? Başvuru Ekranı

Almanya 7.200 Havaalanı Personeli Alımı Başvuru Nasıl Yapılır? Başvuru Ekranı

Almanya'da Havaalanlarında görev yapacak çok farklı mesleklerde personel alımı için süreç başladı. Birçok alanda Almanya Federal Çalışma Ajansı BA tarafından son dakika kararı ile süreç hızlandırılıyor. İşte detaylar ve başvurular.

Almanya Federal Çalışma Ajansı “BA” tarafından son dakika verilen bilgide işçi alımları için sürecin hızlandırılacağı belirtildi. Birçok alanda Almanya’da Havaalanları için eleman temininde zorluk çekilmesinden dolayı birkaç haftadan fazla süren aşama daha da geriye çekiliyor. Bu haberimizde özellikle başvuru nasıl ve nereye yapılacağına dair tüm gerekli bilgi ve detayları İŞ İLANLARI KARİYER olarak hazırladık.

Almanya Havaalanı personeli alımı yapılacak branşlar

Uçak taşıyıcısı, bagaj yükleyicisi, şoför, kalifiye yükleme personeli, yer hizmetleri uzmanı, yer hizmetleri personeli, müşteri hizmetleri, check-in personeli gibi birçok alanda yeni personel alımları için en az 2.000 Avro maaşla başlamak üzere iş ilanları yayımlandı.

7.200 personel alımı yapılacak

Salgın sonrası Almanya ve diğer Avrupa Birliği ülkelerinde yaşanan personel eksikliği devam ediyor. ö özellikle kalifiye havaalanı personeli temini noktasında eksikliklerin giderilmesi noktasında ilk etapta 2.000 kişi için acil talepte bulunulmuştu. Toplamda 7 bin 200 gibi önemli sayıda bir rakam için de talep bulunuyor. İlk işe girişte 2.000 avro maaşla başlanacak işe alımlarda gerekli detayları hemen haberimizde devamında inceleyebilirsiniz. Adaylar gerek Almanya konsolosluklarından gerekse aşağıdaki başvuru ekranında yer alan iş ilanlarından gerekli tüm detayları inceleyebilir.

En düşük 37.000 TL maaşla personel alımı yapılacak branşlar ve şartları

Uçak işleyicisi alımı için Almanca konuşma ve yazma bilgisi, B sınıfı ehliyet aranıyor.

Bagaj taşıyıcısı alımı için Almanca konuşma ve yazma bilgisi, B sınıfı ehliyet aranıyor.

Otobüs şoförü alımı için Geçerli kategori D/DE sürücü belgesi ve geçerli sürücü kartı, BKrFQG'ye göre temel yeterlilik 95, İyi derecede sözlü ve yazılı Almanca ve temel İngilizce bilgisi.

Kalifiye yükleme personeli alımı için Tamamlanmış teknik veya ticari mesleki eğitim, ortaokul mezuniyeti, Çok iyi derecede Almanca ve iyi derecede sözlü ve yazılı İngilizce bilgisi, B sınıfı ehliyet, İyi PC kullanıcı becerileri.

Yer hizmetleri uzmanı alımı için Tamamlanmış teknik veya ticari mesleki eğitim, ortaokul mezuniyeti, Çok iyi derecede sözlü ve yazılı Almanca ve İngilizce bilgisi, B sınıfı ehliyet, İyi PC kullanıcı becerilerinin yanı sıra ekran ve vardiyalı çalışma uygunluğui

Müşteri hizmetleri personeli alımı için Tamamlanmış mesleki eğitim, Farklı müşteri odaklılık ve sosyallik, İyi derecede sözlü ve yazılı Almanca ve İngilizce bilgisi, PC uygulamalarını kullanma bilgisi.

Check-in personeli alımı için Tamamlanmış mesleki eğitim veya eşdeğer eğitim seviyesi, İyi derecede sözlü ve yazılı Almanca ve İngilizce bilgisi, PC kullanıcı becerileri, B sınıfı ehliyet isteniyor.

Tüm unvanlar için diğer şartlara çalışılacak işe dair tüm detaylara hemen aşağıdaki başvuru ekranı üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. Adayların tüm unvanlar için ayrıca sağlık yeteneğine haiz olması ve adli sicil kaydı bulunmaması gerekiyor. İşte gerekli başvuru ekranı:

Başvuru ekranı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
26 Yorum