Altınbaşak Belediyesi Memur Alımı Başvuruları Bu Hafta Alınacak! Erteleme Yapılmadı

Altınbaşak Belediyesi Memur Alımı Başvuruları Bu Hafta Alınacak! Erteleme Yapılmadı

2021 yılı Mayıs ayı personel alımları kapsamında Altınbaşak Belediyesine kadromu memur alımı başvuruları için süreç bu hafta başlıyor. Tam kapanma tedbirleri kapsamında başvuruların ertelenmesine dair henüz açıklama yapılmadı!

Erzincan ili, Üzümlü İlçesi, Altınbaşak Belediyesi için zabıta memuru alımları bu hafta başlıyor. Tam kapanmaya rastlayan başvurularda bazı belediyeler 17 Mayıs'a başvuru süreçlerini erteledi. Belediye zabıta alımları sadece şahsen yapılabilecek. Ancak başvurulara dair henüz belediyeden ertelendiğine dair açıklama gelmedi.

Başvuru Süreci

Adaylar başvuru esnasında istenilen belgeler ile 5-7 Mayıs 2021 tarihleri arasında imzalı Başvuru formu ve istenilen diğer belgeler ile birlikte Altınbaşak Beldesi Pınarbaşı Mah. Belediye Cad. No:13 ÜZÜMLÜ/ERZİNCAN adresinde bulunan Altınbaşak Belediye Başkanlığı Yazı İşleri Müdürlüğüne şahsen müracaat ederek başvuru sürecini tamamlayacaklardır.

Başvurular şahsen yapılacaktır. Posta ile veya diğer şekillerde yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.  Adayların boy ve kilo ölçümleri şahsen başvuru sırasında Belediyede yapılacaktır. Bu hafta içerisinde ayrıca bir erteleme duyurusu geldiğinde sizleri bilgilendireceğiz.

Memur Alımı Şartları

Belediyeye kadrolu statüde olmak üzere 11. derece kadro için 1 adet zabıta alımı yapılacak. KPSSP93 puan türünden önlisans mezunu olmak ve en az 65 puan almak gerekiyor. Ayrıca en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekmektedir.

Başvuru Genel Şartları

Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Türk Ceza Kanunu cezai hükümler, askerlikle ilişiği olmamak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak gerekiyor.

Başvuru Özel Şartları

İlan edilen unvan için son olarak mezun olunan okul itibarı ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak, ÖnLisans2020-KPSSP93 sınavına girmiş ve belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak gerekiyor.

Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak gerekiyor.

Adayların tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri Belediyemizce yapılacaktır. Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor.

Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.