Ankara 134 Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı Alacak

Ankara 134 Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı Alacak

Lise ve dengi okul mezunu 134 hasta ve yaşlı bakım elemanı alımı Ankara’ya gerçekleşecek. İŞKUR iş ilanları ile yayınlanan ilana başvuru internet ortamında yapılabilir. Adaylarda aranan şartlar neler olduğu detayları haberimizde…

Ankara iş ilanları yayınlanarak personel alımı yapılacak.

Ankara Üniversitesi tarafından yayınlanan ilanda 134 hasta ve yaşlı bakım elemanı alımı yapılacağı duyuruldu. Lise ve dengi okul mezunu adaylar arasında alım gerçekleşecektir. Daimi süre ile istihdam gerçekleşecektir.

Başvurular 16 Ekim 2020 tarihi bitimine kadar devam edecektir.

2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk Vatandaşı olmak. 18 yaşını tamamlamış olmak.

Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

Kamusal haklardan mahrum bulunmamak. Görevini devamlı yapmasına engel teşkil edecek sağlık problemi bulunmamak. Türkiye İş Kurumu'nda (İŞKUR) ilan edilen işgücü taleplerinde belirtilen son başvuru tarihi itibariyle belirtilen bölümlerden mezun olmak. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak. Adayların 24 saat esasına göre vardiyalı çalışmasına ve dış mekânda çalışmasına engel durumunun olmaması gerekmektedir.

İşe alınacak işçilerin deneme süresi en çok iki ay olup, deneme süresi içinde başarısız olanların iş akdi feshedilecektir. Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan-alım sürecinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir.

Ortaöğretim Kurumlarının Hasta ve Yaşlı Hizmetleri Alanının Engelli bakımı, hasta bakımı ve yaşlı bakımı dallarından birinden mezun olmak. Başvuruları 00005722701 iş ilan numarası ile online internetten veya İŞKUR aracılığıyla yapılabilir.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum