Ankara Açıktan Atama ile 58 Memur Alımı

Ankara Açıktan Atama ile 58 Memur Alımı

Yapılan ilanda Ankara 58 Memur alım ilanı yayınlandı. Başvuracaklar KPSS 2015 ve 2016 Yılları 60 puan olan adaylar başvuru bilecekler. Başvurular 10 Nisan 2017 de başlamış olup 28 Nisan 2017 de sona erecektir. Haber Detayda.

Alınacak Personeller Ankara iline istihdam edilecektir. Başvurular 10 Nisan 2017 de başlamış olup şartları taşıyan adaylar 24 Nisan 2017 tarihi mesai bitimine kadar istenilen belgeler ve başvuru formunu eksiksiz doldurarak, İl Müdürlüğü aşağıda belirtilen açık adresine Şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Başvuracaklarda aranan şartlar: Sosyal Hizmet bölümü, Psikoloji, Sosyoloji, Çocuk Gelişimi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Aile ve Tüketici Bilimleri bölümleri mezunları ve bu bölümlere denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içi ve yurt dışındaki öğretim kurumların en az lisans düzeyinde mezun olan, ÖSYM tarafından 2015 ve 2016 (lisans) yıllarında yapılan, Kamu Personeli Seçme Sınavında (KPSS), KPSS P3 puan türünden 60 (altmış) puan alan kişiler başvuru yapabilecekler.

Başvuracak adaylardan istenen belgeler: Nüfus Cüzdan Fotokopisi, Adli Sicil belgesi, askerlikle ilgisi bulunmayan veya muvazzaflık hizmetini yapmış veya 2017 yılı sonuna kadar erteletmiş veya yedeğe geçirilmiş olan veya Askerlik terhis belgesi olması gerekmektedir.

Ayrıca Sağlık Raporu, Sosyal Hizmet, Psikoloji bölümü, Sosyoloji bölümü, Çocuk Gelişimi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Aile ve Tüketici Bilimleri Bölümlerinden en az lisans mezunu olmak, Diploma Aslı ve Fotokopisi, 2015 veya 2016 KPSS Sonuç Belgesi, 2 Adet vesikalık fotoğraf, E-Devletten Diploma Sorgulama Belgesi olması gereklidir.

Müracaat aşamasında Ankara İlinde ikamet etme zorunluluğu yoktur. Başvurular şahsen olup farklı türlerde başvuru kabul edilmemektedir. İstenen belgeler mavi yarım kapak dosya içerisinde sıralı olarak süresinin son günü mesai bitimine kadar Ankara Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne şahsen teslim edilecektir.

Aile ve bireylerin sosyal yardımlar hizmetlere olan ihtiyaçlarının tespiti, ihtiyaca göre sosyal yardım ve hizmet modellerinin planlanması ve uygulanması, gerektiğinde yerde diğer kamu hizmetleri yararlanılmasının sağlanması, sürecin tüm aşamalarında rehberlik ve danışmanlık hizmetlerinin sunulması ile takibi ve bu suretle yaşam koşulların düzeltilmesi amaçlayan bir program olan Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) ilişkin Aile Sosyal Destek Programı aşamalı olarak hayata geçirmek için Ankara Danışma Yönlendirme Elemanı ASDEP Görevlisi olarak 58 personel istihdam edilecektir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum